BMW 130i: exklusivně kompletní český ceník

O klíčových novinkách týkajících se nejsilnějšího jedničkového BMW jsme vás v uplynulých měsících informovali hned několikrát, a to vždy jako první v ČR. Naposledy jsme vám přinesli přehled všech technických údajů, které se v mnoha ohledech lišily od původních předpokladů, a kompletní přehled výbav na německém trhu, který také přinesl několik zajímavých zjištění.

Nyní se nám konečně podařilo získat kompletní český ceník BMW 130i. Základní cena zůstává prozatím nezměněna na původně oznámených 998 tisících Kč, v dohledné době však lze očekávat pokles o 30-40 tisíc Kč. Tak jako v Německu bude i u nás vyšší cena nejsilnější jedničky kompenzována znatelně lépší základní výbavou než mají její slabší sestřičky. V základu jsou navíc obsaženy prvky v celkové hodnotě cca 100 tisíc Kč. Výlučně ke 130i si budete moci za 41 340 Kč pořídit aktivní řízení měnící převod podle rychlosti vozu a díky širší základní výbavě se na zajímavé ceny dostávají i větší rozšíření jako M-Paket nebo palubní systém iDrive s navigací. K dipozici zatím není automatická převodovka, ale máme ověřeno, že ještě letos by se měl v nabídce objevit šestistupňový Steptronic. Zda ke 130i půjde přikoupit i sekvenční převodovku SMG zatím není známo.

130i není ani přes mnohá rozšíření žádný levný špás. Přesto bude s 265 koňmi pod kapotou, zadním náhonem a slušnou základní výbavou představovat velmi tvrdý oříšek i pro ortodoxní kompaktní sporťáky jako VW Golf R32 nebo Alfa 147 GTA.

Ceník ve formátu HTML si můžete zobrazit nebo stáhnout z tohoto umístění

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků