BMW 1 konečně i s odpočtem DPH, neojstřejší dodávka světa je tu

Dlouho slibované se konečně stalo skutkem a BMW od minulého týdne nabízí i nejmenší jedničkovou řadu v provedení N1, tedy v "užitkové verzi" s možností odpočtu DPH. Cena za přestavbu činí 25 000 Kč a čítá, kromě pár souvisejících úprav, pouze instalaci klasické (čili také klasicky krásné a výtečně řemeslně zpracované) přepážky za zadní sedadla. Cena základního akčního modelu se díky tomu dostane pod hranici 490 tisíc Kč bez DPH. Mnohem zajímavější bude ale odpočet u dražších verzí, kde vám ušetří i několik set tisíc Kč, o které by vás jinak bez okolků obrala nenasytná státní kasa. Možnost odpočtu by se měla týkat všech nabízených verzí, tedy i nejsilnější 130i. Zde si však nejsme úplně jisti a ještě čekáme na potvrzení. Pokud by to byla pravda, získal by model 130i po titulu nejrychlejší hot hatch také označení "nejostřejší dodávka". Dnes si sice v úpravě N1 pořídíte i silnější kombíky či SUV, ale žádný z nich není zažité představě o dodávce tak vzdálen jako právě 130i. Navíc je obvyklé, že nejostřejší modely v nabídce (např. Audi S4 a RS4 Avant) nejsou v provedení N1 k dispozici a BMW 130i  by bylo světlou výjimkou...

BMW 1 se tak stává jedním z mála vozů, kde si pro odpočet DPH jednak nemusíte připlácet za verzi kombi a druhak, pokud jste třeba právník, vozit diplomatku v zavazedelníku určeném pro uspokojení choutek náruživých zahrádkářů. Něco podobného by mělo být standardem, bohužel, v naší zemi je za pracujícího považován zřejmě pouze ten, kdo chodí v montérkách a převáží obkladačky, a u běžného vozu si DPH nepochopitelně stále odečíst nemůžete. A tak se alespoň z tohoto malého vítězství rozumu nad státním otesánkem na chvíli radujme...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků