BMW 1 Coupé se sportovním kitem již v Ženevě, bude i tii?

Na půdě ženevského kongresového centra představí automobilka BMW originální sadu aerodynamických i technických vylepšení pro model 1 Coupé, o který se postarala divize BMW Performance.

Paket optických vylepšení pro nejmenší kupé sestává z aerodynamicky optimalizovaných nárazníků, sportovně vyhlížejících bočních lišt a decentního spoileru na zádi. Dravý charakter podtrhuje černá čára táhnoucí se přes celou boční část.

Interiér naopak připomíná ryze sportovní vozy snad jen volantem s integrovaným LCD displejem, jenž zobrazuje všechny důležité informace jako například teplotu motoru, stopky nebo přetížení. Kombinace černé kůže s alcantarou a hliníkovými lištami budí spíše dojem luxusu a vysokého stupně komfortnosti.

Jak už bylo zmíněno, tovární úpravy se netýkaly jen vzhledu a aerodynamiky, ale „přišlo“ i na technické modifikace. Nechybí například vylepšené sání, kratší kulisa řazení a v neposlední řadě i úprava výfukové soustavy a brzd. Za 19-ti palcovými koly se vpředu ukrývají žluté šestpístkové  třmeny zakusující se do kotouče o průměru 325 mm. Zadní brzdové kotouče jsou průměrem o 5 mm menší.

Tip: Test BMW 135i Coupé naleznete zde.

Tolik oficiální informace. Spekuluje se ale o tom, že představením sady více či méně sportovních vylepšení novinky pro jedničkové kupé neskončí. Realizace by se totiž mohl dočkat i koncept tii, z něhož tento set vzhledově vychází. Pod kapotou sériové verze by se ale neobjevil dvakrát přeplňováný šestiválec 35i, ale nový přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr (snad ne ten naftový...). Takto koncipovaný vůz by takřka dokonale kráčel ve stopách BMW 2002 ti, které mělo pod kapotou rovněž turbem dopovaný benzinový čtyřválec a jeho doménou byla lehkost a ovladatelnost. Uvidíme, zda se tato spekulace dočká v Ženevě potvrzení, nebo se budeme muset spokojit „jen” s představenými doplňky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků