BMW 1 Coupé se sportovním kitem již v Ženevě, bude i tii?

Na půdě ženevského kongresového centra představí automobilka BMW originální sadu aerodynamických i technických vylepšení pro model 1 Coupé, o který se postarala divize BMW Performance.

Paket optických vylepšení pro nejmenší kupé sestává z aerodynamicky optimalizovaných nárazníků, sportovně vyhlížejících bočních lišt a decentního spoileru na zádi. Dravý charakter podtrhuje černá čára táhnoucí se přes celou boční část.

Interiér naopak připomíná ryze sportovní vozy snad jen volantem s integrovaným LCD displejem, jenž zobrazuje všechny důležité informace jako například teplotu motoru, stopky nebo přetížení. Kombinace černé kůže s alcantarou a hliníkovými lištami budí spíše dojem luxusu a vysokého stupně komfortnosti.

Jak už bylo zmíněno, tovární úpravy se netýkaly jen vzhledu a aerodynamiky, ale „přišlo“ i na technické modifikace. Nechybí například vylepšené sání, kratší kulisa řazení a v neposlední řadě i úprava výfukové soustavy a brzd. Za 19-ti palcovými koly se vpředu ukrývají žluté šestpístkové  třmeny zakusující se do kotouče o průměru 325 mm. Zadní brzdové kotouče jsou průměrem o 5 mm menší.

Tip: Test BMW 135i Coupé naleznete zde.

Tolik oficiální informace. Spekuluje se ale o tom, že představením sady více či méně sportovních vylepšení novinky pro jedničkové kupé neskončí. Realizace by se totiž mohl dočkat i koncept tii, z něhož tento set vzhledově vychází. Pod kapotou sériové verze by se ale neobjevil dvakrát přeplňováný šestiválec 35i, ale nový přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr (snad ne ten naftový...). Takto koncipovaný vůz by takřka dokonale kráčel ve stopách BMW 2002 ti, které mělo pod kapotou rovněž turbem dopovaný benzinový čtyřválec a jeho doménou byla lehkost a ovladatelnost. Uvidíme, zda se tato spekulace dočká v Ženevě potvrzení, nebo se budeme muset spokojit „jen” s představenými doplňky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 40 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků