BMW 1 Coupé: křivky zachyceny (spy photos)

BMW se s novým coupé vydalo na poslední testy na německý Nürburgring. Špionážní fotografové při tom nemohli chybět.

Postupné odhalování jedničkového kupé začíná pomalu připomínat nekonečný příběh. Bude tomu již rok, kdy jsme vám nabídli první informace o chystané novince a v návaznosti na ně přispěchali i s prvními sadami špionážních fotek. Když se postupem času z prvních snímků s celkem důkladným maskováním staly fotografie zobrazující téměř nemaskovaný vůz při focení do propagačních materiálů automobilky, zdálo se, že příběh je u konce. Ale ne, jěstě je tu přece Nürburgring, na kterém jednička musí fungovat...

A tak máme k dispozici další fotografie. Vůz je na nich sice lehce maskován, ale nedávné snímky, na kterých se nová jednička ukázala prakticky v celé své kráse, bohužel nebyly příliš detailní; štáb stačil vše ukrýt dříve, než se fotograf stačil přiblížit. A tak i tyto snímky prozrazují o vzhledu nové verze jedničky poměrně dost. Všechny proporce vozu jsou jasně zřetelné, zahaleny zůstaly jen zadní svítilny spolu s nárazníkem. Vůbec poprvé si můžeme pořádně prohlédnout tvarování C-sloupku a zadního okna.

BMW 1 Coupé je nejvíce očekáváno na americkém trhu, i Evropané se ale hodně „natěšili”, když z Mnichova přišly zprávy se záměry postavit ostrý model M1. Jak jsme vás již informovali, automobilka nehodlá v Americe prodávat coupé se čtyřválcovými motory, v Evropě zřejmě toto omezení platit nebude. Pod kapotou se stoprocentně objeví skvělý třílitrový šestiválec s výkonem (195 kW/265 k), velké předpoklady na zařazení do nabídky má i TwinTurbo R6, tady s označením 135i. Škoda jen, že BMW stále nemyslí na motor 2,5 R6, který by se hlavně k hatchbacku velmi hodil.

BMW 3 Coupé již nemá očekávané sportovní ambice, vše může ale vynahradit menší jednička - pokud půjde ve stopách verze hatchback, máme se určitě na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
BMW 1 Coupé téměř bez maskování

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků