BMW 1 Coupé: křivky zachyceny (spy photos)

BMW se s novým coupé vydalo na poslední testy na německý Nürburgring. Špionážní fotografové při tom nemohli chybět.

Postupné odhalování jedničkového kupé začíná pomalu připomínat nekonečný příběh. Bude tomu již rok, kdy jsme vám nabídli první informace o chystané novince a v návaznosti na ně přispěchali i s prvními sadami špionážních fotek. Když se postupem času z prvních snímků s celkem důkladným maskováním staly fotografie zobrazující téměř nemaskovaný vůz při focení do propagačních materiálů automobilky, zdálo se, že příběh je u konce. Ale ne, jěstě je tu přece Nürburgring, na kterém jednička musí fungovat...

A tak máme k dispozici další fotografie. Vůz je na nich sice lehce maskován, ale nedávné snímky, na kterých se nová jednička ukázala prakticky v celé své kráse, bohužel nebyly příliš detailní; štáb stačil vše ukrýt dříve, než se fotograf stačil přiblížit. A tak i tyto snímky prozrazují o vzhledu nové verze jedničky poměrně dost. Všechny proporce vozu jsou jasně zřetelné, zahaleny zůstaly jen zadní svítilny spolu s nárazníkem. Vůbec poprvé si můžeme pořádně prohlédnout tvarování C-sloupku a zadního okna.

BMW 1 Coupé je nejvíce očekáváno na americkém trhu, i Evropané se ale hodně „natěšili”, když z Mnichova přišly zprávy se záměry postavit ostrý model M1. Jak jsme vás již informovali, automobilka nehodlá v Americe prodávat coupé se čtyřválcovými motory, v Evropě zřejmě toto omezení platit nebude. Pod kapotou se stoprocentně objeví skvělý třílitrový šestiválec s výkonem (195 kW/265 k), velké předpoklady na zařazení do nabídky má i TwinTurbo R6, tady s označením 135i. Škoda jen, že BMW stále nemyslí na motor 2,5 R6, který by se hlavně k hatchbacku velmi hodil.

BMW 3 Coupé již nemá očekávané sportovní ambice, vše může ale vynahradit menší jednička - pokud půjde ve stopách verze hatchback, máme se určitě na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
BMW 1 Coupé téměř bez maskování

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků