BMW 1 Coupé: křivky zachyceny (spy photos)

BMW se s novým coupé vydalo na poslední testy na německý Nürburgring. Špionážní fotografové při tom nemohli chybět.

Postupné odhalování jedničkového kupé začíná pomalu připomínat nekonečný příběh. Bude tomu již rok, kdy jsme vám nabídli první informace o chystané novince a v návaznosti na ně přispěchali i s prvními sadami špionážních fotek. Když se postupem času z prvních snímků s celkem důkladným maskováním staly fotografie zobrazující téměř nemaskovaný vůz při focení do propagačních materiálů automobilky, zdálo se, že příběh je u konce. Ale ne, jěstě je tu přece Nürburgring, na kterém jednička musí fungovat...

A tak máme k dispozici další fotografie. Vůz je na nich sice lehce maskován, ale nedávné snímky, na kterých se nová jednička ukázala prakticky v celé své kráse, bohužel nebyly příliš detailní; štáb stačil vše ukrýt dříve, než se fotograf stačil přiblížit. A tak i tyto snímky prozrazují o vzhledu nové verze jedničky poměrně dost. Všechny proporce vozu jsou jasně zřetelné, zahaleny zůstaly jen zadní svítilny spolu s nárazníkem. Vůbec poprvé si můžeme pořádně prohlédnout tvarování C-sloupku a zadního okna.

BMW 1 Coupé je nejvíce očekáváno na americkém trhu, i Evropané se ale hodně „natěšili”, když z Mnichova přišly zprávy se záměry postavit ostrý model M1. Jak jsme vás již informovali, automobilka nehodlá v Americe prodávat coupé se čtyřválcovými motory, v Evropě zřejmě toto omezení platit nebude. Pod kapotou se stoprocentně objeví skvělý třílitrový šestiválec s výkonem (195 kW/265 k), velké předpoklady na zařazení do nabídky má i TwinTurbo R6, tady s označením 135i. Škoda jen, že BMW stále nemyslí na motor 2,5 R6, který by se hlavně k hatchbacku velmi hodil.

BMW 3 Coupé již nemá očekávané sportovní ambice, vše může ale vynahradit menší jednička - pokud půjde ve stopách verze hatchback, máme se určitě na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
BMW 1 Coupé téměř bez maskování

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky