BMW 1 Coupé je realitou (spy photos)

Tak tohle i přes mnohé spekulace očekával málokdo. Po příchodu třídveřové verze se rodina „jedniček“ rozroste i o coupé.

Zákulisní informace o vzniku coupé jedničkové řady se objevily již před nějakým časem, ale téměř nikdo je nebral vážně. Po představení třídvéřového modelu snad už nikdo neočekával, že by do nabídky jedničkové řady mohlo přibýt ještě dvoudvéřové kupé. Nyní je ale všechno jasné – BMW již nový model testuje a špionážním fotografům se podařilo vůz zachytit jen s minimálním maskováním.

Prioritním trhem pro coupé bude USA. Neoficiální správy hovoří, že BMW nechce vůz v Americe prodávat se čtyřválcovými agregáty a pod kapotou se (alespoň zpočátku) objeví známa dvojice šestiválců – atmosférický třílitr 130i (195 kW/265) a biturbo šestiválec 135i (225 kW/306 k).

V Evropě se ale počítá i se slabšími motorizacemi. Dominantou coupé zřejmě zůstanou excelentní jízdní vlastnosti vycházející z výborného podvozku a také nepříliš vysoká hmotnost. Ideální rozložení hmotnosti by také nemělo být zásadně ovlivněno.

Na oficiální fotografie si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, protože se světovou premiérou se počítá až na ženevském autosalonu 2008. Trochu napovědět může přiložená ilustrace, i když na ní vypadá „jednička“ poněkud rozpačitě.

Spolu s verzí coupé by mělo dorazit i víc očekávané cabrio. Uvidíme, jaké budou prodeje těchto vozů, protože pokud BMW nezůstane s cenou při zemi, mnoho zákazníků může zamířit k větší trojce. Není pochyb, že tyhle auta budou zaměřené na rozdílné cílové skupiny a menší „jednička“ bude poskytovat víc zábavy za volantem. To ale dokáže již nyní i verze hatchback. Úspěch či neúspěch vozu ale ukáže až čas. Jedno je ale jisté – modelové řady mnichovské automobilky se v poslední době rozrůstají neuvěřitelným tempem. Někdy možná i na škodu jejich smyslu a původnímu zacílení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW 1 Coupé čekal jen málokdo

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Orientační ilustrace

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků