BMW 1 Coupé je realitou (spy photos)

Tak tohle i přes mnohé spekulace očekával málokdo. Po příchodu třídveřové verze se rodina „jedniček“ rozroste i o coupé.

Zákulisní informace o vzniku coupé jedničkové řady se objevily již před nějakým časem, ale téměř nikdo je nebral vážně. Po představení třídvéřového modelu snad už nikdo neočekával, že by do nabídky jedničkové řady mohlo přibýt ještě dvoudvéřové kupé. Nyní je ale všechno jasné – BMW již nový model testuje a špionážním fotografům se podařilo vůz zachytit jen s minimálním maskováním.

Prioritním trhem pro coupé bude USA. Neoficiální správy hovoří, že BMW nechce vůz v Americe prodávat se čtyřválcovými agregáty a pod kapotou se (alespoň zpočátku) objeví známa dvojice šestiválců – atmosférický třílitr 130i (195 kW/265) a biturbo šestiválec 135i (225 kW/306 k).

V Evropě se ale počítá i se slabšími motorizacemi. Dominantou coupé zřejmě zůstanou excelentní jízdní vlastnosti vycházející z výborného podvozku a také nepříliš vysoká hmotnost. Ideální rozložení hmotnosti by také nemělo být zásadně ovlivněno.

Na oficiální fotografie si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, protože se světovou premiérou se počítá až na ženevském autosalonu 2008. Trochu napovědět může přiložená ilustrace, i když na ní vypadá „jednička“ poněkud rozpačitě.

Spolu s verzí coupé by mělo dorazit i víc očekávané cabrio. Uvidíme, jaké budou prodeje těchto vozů, protože pokud BMW nezůstane s cenou při zemi, mnoho zákazníků může zamířit k větší trojce. Není pochyb, že tyhle auta budou zaměřené na rozdílné cílové skupiny a menší „jednička“ bude poskytovat víc zábavy za volantem. To ale dokáže již nyní i verze hatchback. Úspěch či neúspěch vozu ale ukáže až čas. Jedno je ale jisté – modelové řady mnichovské automobilky se v poslední době rozrůstají neuvěřitelným tempem. Někdy možná i na škodu jejich smyslu a původnímu zacílení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW 1 Coupé čekal jen málokdo

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Orientační ilustrace

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků