“Blue&MeTM”, inovační automobilové telematické řešení

Fiat Auto představí na Ženevském autosalonu 2006 (28. února 2006) spolu s vedením Automobilové obchodní jednotky Microsoft  produkt Blue&MeTM, založený na technologii Windows Mobile™ for Automotive. Jde o první krok v rámci dlouhodobého strategického obchodního partnerství, jež bylo uzavřeno v červenci 2004 s cílem spolupracovat při navrhování inovačních automobilových telematických systémů.

 

Blue&MeTM mění paradigmata komunikace a infozábavy. Jde o nový systém, který je snadno použitelný, dostupný a konkurenceschopný a který činí veškerou jízdu pohodlnější a bezpečnější. Systém bude exkluzivně dostupný jen v nových vozech Fiat, Lancia a Alfa Romeo a užitkových vozech Fiat. Na jaře budou systémem vybaveny modely Grande Punto, Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Brera a Spider, za nimiž budou brzy následovat další modely řady Fiat Auto.

 

Produkt Blue&MeTM vozů Fiat, založený na Windows MobileTM for Automotive, spočívá na otevřeném systému, který je vždy aktualizovaný, upgradovatelný a flexibilní. Má modulární obsah a lze jej kombinovat s bohatou nabídkou služeb.

 

Namísto nákladného a nepoddajného hardwaru nabídnou Fiat Auto a Microsoft – za podpory společnosti Magneti Marelli – platformu, již bude možné přizpůsobit většině mobilních telefonů, přehrávačům digitálních médií a jiným mobilním zařízením. Zákazník je může

u nových modelů měnit, aniž by musel brát ohledy na jejich kompatibilitu s vozem.

 

Blue&MeTM je zárukou té nejvyšší úrovně bezpečnosti a uživatelské přívětivosti. Hlasově aktivovaný systém, dokonalé sloučení ovládacích tlačítek na volantu a informací na displeji přístrojové desky umožní uživatelům používat libovolný telefon s technologií Bluetooth ® - i když ho budou mít v kapse nebo příruční tašce -, aniž by dali ruce s volantu. Díky modernímu systému rozpoznávání hlasu není nutný žádný předchozí hlasový trénink; zobrazovány a čteny jsou dokonce i příchozí SMS.

 

Z audiálních funkcí je zde možnost poslouchat oblíbenou hudbu uloženou v mobilním telefonu, nejnovějších typech smartphonů a MP3 přehrávačů nebo na výměnných discích USB. To vše díky USB portu v odkládací skříňce, s nímž lze propojit kterékoliv digitální zařízení s příslušným portem.

Spolupráce mezi společnostmi Fiat a Microsoft umožňuje Blue&MeTM založit na otevřené platformě, kompatibilní s nejširším spektrem zařízení, např. mobilními telefony, Palmy a MP3 přehrávači.

 

Další krátkodobý vývoj přinese velmi jednoduchý a interaktivní navigační systém a přístup k souboru služeb, mezi nimiž je osobní asistent pro kontrolu adres, předpověď počasí a dopravní situace, satelitní lokalizace v případě krádeže, tísňové volání a další služby, které se v současnosti vyvíjejí.  Dodejme, že jde o naprosto integrovanou technologii s jednoznačným vztahem k zákazníkovi, což právě název Blue&MeTM podtrhuje.

 

Názvy konkrétních společností a produktů zde uvedené mohou být ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků