“Blue&MeTM”, inovační automobilové telematické řešení

Fiat Auto představí na Ženevském autosalonu 2006 (28. února 2006) spolu s vedením Automobilové obchodní jednotky Microsoft  produkt Blue&MeTM, založený na technologii Windows Mobile™ for Automotive. Jde o první krok v rámci dlouhodobého strategického obchodního partnerství, jež bylo uzavřeno v červenci 2004 s cílem spolupracovat při navrhování inovačních automobilových telematických systémů.

 

Blue&MeTM mění paradigmata komunikace a infozábavy. Jde o nový systém, který je snadno použitelný, dostupný a konkurenceschopný a který činí veškerou jízdu pohodlnější a bezpečnější. Systém bude exkluzivně dostupný jen v nových vozech Fiat, Lancia a Alfa Romeo a užitkových vozech Fiat. Na jaře budou systémem vybaveny modely Grande Punto, Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Brera a Spider, za nimiž budou brzy následovat další modely řady Fiat Auto.

 

Produkt Blue&MeTM vozů Fiat, založený na Windows MobileTM for Automotive, spočívá na otevřeném systému, který je vždy aktualizovaný, upgradovatelný a flexibilní. Má modulární obsah a lze jej kombinovat s bohatou nabídkou služeb.

 

Namísto nákladného a nepoddajného hardwaru nabídnou Fiat Auto a Microsoft – za podpory společnosti Magneti Marelli – platformu, již bude možné přizpůsobit většině mobilních telefonů, přehrávačům digitálních médií a jiným mobilním zařízením. Zákazník je může

u nových modelů měnit, aniž by musel brát ohledy na jejich kompatibilitu s vozem.

 

Blue&MeTM je zárukou té nejvyšší úrovně bezpečnosti a uživatelské přívětivosti. Hlasově aktivovaný systém, dokonalé sloučení ovládacích tlačítek na volantu a informací na displeji přístrojové desky umožní uživatelům používat libovolný telefon s technologií Bluetooth ® - i když ho budou mít v kapse nebo příruční tašce -, aniž by dali ruce s volantu. Díky modernímu systému rozpoznávání hlasu není nutný žádný předchozí hlasový trénink; zobrazovány a čteny jsou dokonce i příchozí SMS.

 

Z audiálních funkcí je zde možnost poslouchat oblíbenou hudbu uloženou v mobilním telefonu, nejnovějších typech smartphonů a MP3 přehrávačů nebo na výměnných discích USB. To vše díky USB portu v odkládací skříňce, s nímž lze propojit kterékoliv digitální zařízení s příslušným portem.

Spolupráce mezi společnostmi Fiat a Microsoft umožňuje Blue&MeTM založit na otevřené platformě, kompatibilní s nejširším spektrem zařízení, např. mobilními telefony, Palmy a MP3 přehrávači.

 

Další krátkodobý vývoj přinese velmi jednoduchý a interaktivní navigační systém a přístup k souboru služeb, mezi nimiž je osobní asistent pro kontrolu adres, předpověď počasí a dopravní situace, satelitní lokalizace v případě krádeže, tísňové volání a další služby, které se v současnosti vyvíjejí.  Dodejme, že jde o naprosto integrovanou technologii s jednoznačným vztahem k zákazníkovi, což právě název Blue&MeTM podtrhuje.

 

Názvy konkrétních společností a produktů zde uvedené mohou být ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků