Blaupunkt se vrací do minulosti. Uvádí nové retro autorádio s moderními funkcemi

Vypadá jako starý kazeťák z 80. let, ale je nacpaný nejmodernější technikou. Blaupunkt uvádí do prodeje moderní reinterpretaci svého autorádia Bremen SQR 46.

Majitelé youngtimerů a obecně aut z 80. a 90. let budou určitě potěšeni, že se na trhu objevuje další moderní autorádio, které nebude současným hi-tech designem hyzdit dobový interiér jejich vozidel. Výrobce Blaupunkt totiž uvádí novinku Bremen SQR 46 DAB, která sice vypadá jako návrat do minulosti, ale funkcemi není vůbec pozadu.

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Retro stylizované autorádio vypadá jako jeho předchůdce z 80. let, nechybí mu hezky uspořádaná várka malých tlačítek, pár potenciometrů a malý digitální displej. Vše v jednoduchém designu, bez větších kudrlinek a v černém elegantním odstínu, který neurazí žádnou palubní desku starších let.  

Dokonce se zde objevuje i šuplík kazeťáku, i když ten je pochopitelně falešný. Pod dvířky s popiskem „Media“ se totiž skrývá hrstka moderní konektivity. Autorádio je totiž vybaveno dnes nejpoužívanějšími vstupy USB, paměťových karet SD a SDHC a taky AUX. Příjem digitálního signálu rádia je pak samozřejmostí.

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Nakonec byste se v dnešní době neobešli bez možnosti propojení skrze Bluetooth, přičemž díky výbavě ve formě mikrofonu je možné autorádio spárovat i pro hands-free telefonování, což ostatně prozrazují tlačítka pro zvednutí a položení hovoru. A kdyby nakonec červené podsvícení tlačítek a displeje neladilo vašemu interiéru, samozřejmě ho můžete změnit na jinou barvu.

Určitě vás zajímá cenovka této retro parády. S dostupností od letošního srpna uvádí německý výrobce cenu 449 euro. V přepočtu tedy nějakých 11.450 korun.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků