Blaupunkt se vrací do minulosti. Uvádí nové retro autorádio s moderními funkcemi

Vypadá jako starý kazeťák z 80. let, ale je nacpaný nejmodernější technikou. Blaupunkt uvádí do prodeje moderní reinterpretaci svého autorádia Bremen SQR 46.

Majitelé youngtimerů a obecně aut z 80. a 90. let budou určitě potěšeni, že se na trhu objevuje další moderní autorádio, které nebude současným hi-tech designem hyzdit dobový interiér jejich vozidel. Výrobce Blaupunkt totiž uvádí novinku Bremen SQR 46 DAB, která sice vypadá jako návrat do minulosti, ale funkcemi není vůbec pozadu.

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Retro stylizované autorádio vypadá jako jeho předchůdce z 80. let, nechybí mu hezky uspořádaná várka malých tlačítek, pár potenciometrů a malý digitální displej. Vše v jednoduchém designu, bez větších kudrlinek a v černém elegantním odstínu, který neurazí žádnou palubní desku starších let.  

Dokonce se zde objevuje i šuplík kazeťáku, i když ten je pochopitelně falešný. Pod dvířky s popiskem „Media“ se totiž skrývá hrstka moderní konektivity. Autorádio je totiž vybaveno dnes nejpoužívanějšími vstupy USB, paměťových karet SD a SDHC a taky AUX. Příjem digitálního signálu rádia je pak samozřejmostí.

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Nakonec byste se v dnešní době neobešli bez možnosti propojení skrze Bluetooth, přičemž díky výbavě ve formě mikrofonu je možné autorádio spárovat i pro hands-free telefonování, což ostatně prozrazují tlačítka pro zvednutí a položení hovoru. A kdyby nakonec červené podsvícení tlačítek a displeje neladilo vašemu interiéru, samozřejmě ho můžete změnit na jinou barvu.

Určitě vás zajímá cenovka této retro parády. S dostupností od letošního srpna uvádí německý výrobce cenu 449 euro. V přepočtu tedy nějakých 11.450 korun.

TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

dnes | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

včera | Svět motorů | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků