Blaupunkt se vrací do minulosti. Uvádí nové retro autorádio s moderními funkcemi

Vypadá jako starý kazeťák z 80. let, ale je nacpaný nejmodernější technikou. Blaupunkt uvádí do prodeje moderní reinterpretaci svého autorádia Bremen SQR 46.

Majitelé youngtimerů a obecně aut z 80. a 90. let budou určitě potěšeni, že se na trhu objevuje další moderní autorádio, které nebude současným hi-tech designem hyzdit dobový interiér jejich vozidel. Výrobce Blaupunkt totiž uvádí novinku Bremen SQR 46 DAB, která sice vypadá jako návrat do minulosti, ale funkcemi není vůbec pozadu.

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Retro stylizované autorádio vypadá jako jeho předchůdce z 80. let, nechybí mu hezky uspořádaná várka malých tlačítek, pár potenciometrů a malý digitální displej. Vše v jednoduchém designu, bez větších kudrlinek a v černém elegantním odstínu, který neurazí žádnou palubní desku starších let.  

Dokonce se zde objevuje i šuplík kazeťáku, i když ten je pochopitelně falešný. Pod dvířky s popiskem „Media“ se totiž skrývá hrstka moderní konektivity. Autorádio je totiž vybaveno dnes nejpoužívanějšími vstupy USB, paměťových karet SD a SDHC a taky AUX. Příjem digitálního signálu rádia je pak samozřejmostí.

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Nakonec byste se v dnešní době neobešli bez možnosti propojení skrze Bluetooth, přičemž díky výbavě ve formě mikrofonu je možné autorádio spárovat i pro hands-free telefonování, což ostatně prozrazují tlačítka pro zvednutí a položení hovoru. A kdyby nakonec červené podsvícení tlačítek a displeje neladilo vašemu interiéru, samozřejmě ho můžete změnit na jinou barvu.

Určitě vás zajímá cenovka této retro parády. S dostupností od letošního srpna uvádí německý výrobce cenu 449 euro. V přepočtu tedy nějakých 11.450 korun.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků