Blaupunkt se vrací do minulosti. Uvádí nové retro autorádio s moderními funkcemi

Vypadá jako starý kazeťák z 80. let, ale je nacpaný nejmodernější technikou. Blaupunkt uvádí do prodeje moderní reinterpretaci svého autorádia Bremen SQR 46.

Majitelé youngtimerů a obecně aut z 80. a 90. let budou určitě potěšeni, že se na trhu objevuje další moderní autorádio, které nebude současným hi-tech designem hyzdit dobový interiér jejich vozidel. Výrobce Blaupunkt totiž uvádí novinku Bremen SQR 46 DAB, která sice vypadá jako návrat do minulosti, ale funkcemi není vůbec pozadu.

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Vynálezci autorádia neměli na veletržní stánek. Pomohl jim snadný plán

Retro stylizované autorádio vypadá jako jeho předchůdce z 80. let, nechybí mu hezky uspořádaná várka malých tlačítek, pár potenciometrů a malý digitální displej. Vše v jednoduchém designu, bez větších kudrlinek a v černém elegantním odstínu, který neurazí žádnou palubní desku starších let.  

Dokonce se zde objevuje i šuplík kazeťáku, i když ten je pochopitelně falešný. Pod dvířky s popiskem „Media“ se totiž skrývá hrstka moderní konektivity. Autorádio je totiž vybaveno dnes nejpoužívanějšími vstupy USB, paměťových karet SD a SDHC a taky AUX. Příjem digitálního signálu rádia je pak samozřejmostí.

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Retro elektromobil od Renaultu: Koncept e-Plein Air má vnitřnosti vozítka Twizy

Nakonec byste se v dnešní době neobešli bez možnosti propojení skrze Bluetooth, přičemž díky výbavě ve formě mikrofonu je možné autorádio spárovat i pro hands-free telefonování, což ostatně prozrazují tlačítka pro zvednutí a položení hovoru. A kdyby nakonec červené podsvícení tlačítek a displeje neladilo vašemu interiéru, samozřejmě ho můžete změnit na jinou barvu.

Určitě vás zajímá cenovka této retro parády. S dostupností od letošního srpna uvádí německý výrobce cenu 449 euro. V přepočtu tedy nějakých 11.450 korun.

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků