Bitter Vero: luxusní sedan z Německa

Když se řekne luxusní vůz, každého hned napadne Mercedes třídy S, BMW řady 7 nebo Audi 8, případně ještě Lexus LS. To však není vše, někdy se karty snaží alespoň částečně zamíchat některý z malosériových výrobců.

Jedním z nich je i německý Bitter. Velký sedan Vero je postavený na základech australského Holdenu Statesman. Na délku měří 5,20 m, co ho řadí k čelu konkurence, alespoň v tomto ohledu. Pod kapotu se ukrývá osmiválec s výkonem 270 kW/367 k a točivým momentem 590 Nm. Motor splňuje emisní normy Euro 4.

Pokud vás zajímá pohodlí, kromě královského prostoru nabídne Vero v interiéru luxusní materiály, audiosystém Bose nebo LCD obrazovky pro sledování filmů. Bitter se chystá vyrobit 100 kusů těchto vozidel. A že nejde o žádnou levnou náhradu velkých sedanů, dokazuje i cena: Vero vás totiž vyjde na nemalých 122 tisíc Eur.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bitter Vero

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků