BF Gallardo: býk s naleštěnými rohy

Kdo vlastní Lamborghini Gallardo, může si svoji supersportovní milenku na čtyřech kolech nechat upravit švýcarským tunerem, firmou BF Performance. Karosářský kit obsahuje pár praktických dílu z lehkého karbonu, jako je přední spoiler, difuzor nebo zadní přítlačné křídlo, především, aby se zvýšil přítlak zadní nápravy při vysokých rychlostech na okruhu.

Dalším povedeným kouskem je přepracovaný mechanismus otevírání dveří, kdy se dveře Gallarda vyklápí směrem nahoru. O zvukový projev desetiválcového motoru se stará nové výfukové potrubí s laděnými koncovkami. Zajímavé jsou bezesporu i třídílné tmavé disky kol.

Pro obložení interiéru si připravila firma BF patnáctidílný karbonový kit. Kdo by to myslel se závodní dráhou doopravdy, může si nechat namontovat skořepinové sedačky se čtyřbodovými pásy a bezpečnostní ochranou klec. Pro běžný provoz se bude určitě hodit zpětná parkovací kamera. Na závěr cena: celý balíček doplňků od firmy BF stojí 28 000 Euro.

Tip: Na závodních úpravách vozů Lamborghini se podíli i firma Reiter Engineering.

 

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků