BF Gallardo: býk s naleštěnými rohy

Kdo vlastní Lamborghini Gallardo, může si svoji supersportovní milenku na čtyřech kolech nechat upravit švýcarským tunerem, firmou BF Performance. Karosářský kit obsahuje pár praktických dílu z lehkého karbonu, jako je přední spoiler, difuzor nebo zadní přítlačné křídlo, především, aby se zvýšil přítlak zadní nápravy při vysokých rychlostech na okruhu.

Dalším povedeným kouskem je přepracovaný mechanismus otevírání dveří, kdy se dveře Gallarda vyklápí směrem nahoru. O zvukový projev desetiválcového motoru se stará nové výfukové potrubí s laděnými koncovkami. Zajímavé jsou bezesporu i třídílné tmavé disky kol.

Pro obložení interiéru si připravila firma BF patnáctidílný karbonový kit. Kdo by to myslel se závodní dráhou doopravdy, může si nechat namontovat skořepinové sedačky se čtyřbodovými pásy a bezpečnostní ochranou klec. Pro běžný provoz se bude určitě hodit zpětná parkovací kamera. Na závěr cena: celý balíček doplňků od firmy BF stojí 28 000 Euro.

Tip: Na závodních úpravách vozů Lamborghini se podíli i firma Reiter Engineering.

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků