Bezpečnější čínský Landwind opět směřuje do Evropy

Když v loňském roce provedla německá organizace ADAC crash test čínského Landwindu s hrozným výsledkem, téměř všichni v Evropě měli za to, že se jedná o životu nebezpečné auto. I když se poté ukázalo, že ADAC testoval vůz, který nebyl určen pro evropský trh a nebyl vybaven bezpečnostní výbavou (celý článek), kterou vozy homologované pro evropské silnice mají, jeho prodeje se propadly na nulu. Čínský výrobce a výhradní importér vozů Landwind z Nizozemí se ale nevzdali a chystají opětovný návrat tohoto modelu, který se stal tak slavným hlavně kvůli zmíněnému skandálu. Přestože již minulá verze Landwindu splnila všechny předpisy, které požaduje Evropská Unie, bude vůz nyní vybaven dalšími bezpečnostními prvky a také úpravou karosérie, podvozku a deformačních zón, což má přinést další zlepšení bezpečnosti. Ta sice nebyla nejsilnější stránkou tohoto vozu, ovšem dosahovala úrovně, kterou EU požadovala. Čínský výrobce současně s obnovenou premiérou přinese i nový naftový motor z produkce VM Motori s filtrem pevných částic, který pochopitelně plní emisní normu Euro IV.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků