Bezpečnější čínský Landwind opět směřuje do Evropy

Když v loňském roce provedla německá organizace ADAC crash test čínského Landwindu s hrozným výsledkem, téměř všichni v Evropě měli za to, že se jedná o životu nebezpečné auto. I když se poté ukázalo, že ADAC testoval vůz, který nebyl určen pro evropský trh a nebyl vybaven bezpečnostní výbavou (celý článek), kterou vozy homologované pro evropské silnice mají, jeho prodeje se propadly na nulu. Čínský výrobce a výhradní importér vozů Landwind z Nizozemí se ale nevzdali a chystají opětovný návrat tohoto modelu, který se stal tak slavným hlavně kvůli zmíněnému skandálu. Přestože již minulá verze Landwindu splnila všechny předpisy, které požaduje Evropská Unie, bude vůz nyní vybaven dalšími bezpečnostními prvky a také úpravou karosérie, podvozku a deformačních zón, což má přinést další zlepšení bezpečnosti. Ta sice nebyla nejsilnější stránkou tohoto vozu, ovšem dosahovala úrovně, kterou EU požadovala. Čínský výrobce současně s obnovenou premiérou přinese i nový naftový motor z produkce VM Motori s filtrem pevných částic, který pochopitelně plní emisní normu Euro IV.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků