Bezkonkurenční Dacia Logan MCV končí. Levné kombi se údajně nedožije podzimu

Kombi s cenou pod dvě stě tisíc korun údajně skončí v 30. kalendářním týdnu tohoto roku. Malá naděje však svítí v podobě příští generace.

Dacia Logan je s cenovkou 169.900 Kč jedno z nejlevnějších aut na našem trhu. Pro zákazníky je Logan o to hodnotnější, že se nabízí i v praktické verzi MCV, do které se po sklopení sedadel vejde 1518 litrů nákladu. Cena přitom v základní výbavě Access nepřesáhne hranici dvou set tisíc korun. 

Brazilské Dacie Sandero a Logan prochází modernizací. Evropa už čeká nové generace

Brazilské Dacie Sandero a Logan prochází modernizací. Evropa už čeká nové generace

Zájemci o tento levný a praktický vůz by ale neměli dlouho váhat. Magazín RNews.cz spekuluje, že se Dacia Logan MCV přestane vyrábět na konci letošního července. Čekat byste neměli ani do poslední chvíle, protože počet kusů určených pro Českou republiku není neomezený.

Renault Captur pro šetřílky dorazil do Česka. Prvotní investice vás nezruinuje

Renault Captur pro šetřílky dorazil do Česka. Prvotní investice vás nezruinuje

Druhá generace Dacie Logan se představila v roce 2012 na autosalonu v Paříži. Verze MCV následovala později v Ženevě. Na trhu tak už má kombi odpracovaných poctivých sedm let. Zatím není jasné, proč MCV končí. Oficiální vyjádření automobilky zatím není.

Takto si Dacia představuje nejlevnější elektromobil pro Evropu. Vypadá skvěle!

Takto si Dacia představuje nejlevnější elektromobil pro Evropu. Vypadá skvěle!

Možná to má ale co dělat s tím, že se po silnicích momentálně prohánějí testovací muly třetí generace Loganu. Vypadá to, že bude stát na platformě CMF-B (Renault Captur, Renault Clio) a podle prvních tvarů mul by mohl vypadat atraktivně. Není zatím oficiálně vyloučeno, že se z nové generace nevyklube i kombi.

Nová Dacia Logan na své odhalení teprve čeká a dle některých zdrojů k němu dojde na podzim. Že kombi MCV nekončí úplně, jak uvádí RNews, napovídá i oficiální vyjádření českého zastoupení Dacie. Výroba modelu Dacia Logan MCV končí koncem léta. Model bude nahrazen v rámci obnovy modelové řady," uvedla Jitka Skaličková, tisková mluvčí Dacie a Renaultu.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 61 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků