Bezkonkurenční Dacia Logan MCV končí. Levné kombi se údajně nedožije podzimu

Kombi s cenou pod dvě stě tisíc korun údajně skončí v 30. kalendářním týdnu tohoto roku. Malá naděje však svítí v podobě příští generace.

Dacia Logan je s cenovkou 169.900 Kč jedno z nejlevnějších aut na našem trhu. Pro zákazníky je Logan o to hodnotnější, že se nabízí i v praktické verzi MCV, do které se po sklopení sedadel vejde 1518 litrů nákladu. Cena přitom v základní výbavě Access nepřesáhne hranici dvou set tisíc korun. 

Brazilské Dacie Sandero a Logan prochází modernizací. Evropa už čeká nové generace

Brazilské Dacie Sandero a Logan prochází modernizací. Evropa už čeká nové generace

Zájemci o tento levný a praktický vůz by ale neměli dlouho váhat. Magazín RNews.cz spekuluje, že se Dacia Logan MCV přestane vyrábět na konci letošního července. Čekat byste neměli ani do poslední chvíle, protože počet kusů určených pro Českou republiku není neomezený.

Renault Captur pro šetřílky dorazil do Česka. Prvotní investice vás nezruinuje

Renault Captur pro šetřílky dorazil do Česka. Prvotní investice vás nezruinuje

Druhá generace Dacie Logan se představila v roce 2012 na autosalonu v Paříži. Verze MCV následovala později v Ženevě. Na trhu tak už má kombi odpracovaných poctivých sedm let. Zatím není jasné, proč MCV končí. Oficiální vyjádření automobilky zatím není.

Takto si Dacia představuje nejlevnější elektromobil pro Evropu. Vypadá skvěle!

Takto si Dacia představuje nejlevnější elektromobil pro Evropu. Vypadá skvěle!

Možná to má ale co dělat s tím, že se po silnicích momentálně prohánějí testovací muly třetí generace Loganu. Vypadá to, že bude stát na platformě CMF-B (Renault Captur, Renault Clio) a podle prvních tvarů mul by mohl vypadat atraktivně. Není zatím oficiálně vyloučeno, že se z nové generace nevyklube i kombi.

Nová Dacia Logan na své odhalení teprve čeká a dle některých zdrojů k němu dojde na podzim. Že kombi MCV nekončí úplně, jak uvádí RNews, napovídá i oficiální vyjádření českého zastoupení Dacie. Výroba modelu Dacia Logan MCV končí koncem léta. Model bude nahrazen v rámci obnovy modelové řady," uvedla Jitka Skaličková, tisková mluvčí Dacie a Renaultu.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků