Besturn B50: Číňan s geny Mazdy 6

Čínské automobilky se pomalu dostávají do povědomí světa. Na pekingské autoshow se představí sedan B50, blízký Mazdě 6.

Čínský automobilový průmysl je na vzestupu, a tak není divu, že do světa je každou chvíli vypuštěn nový model. Jenomže ne tak docela. Mnoho automobilek využívá jiné, známější značky pro stavbu svých vozů, aby ušetřilo náklady na samotný vývoj. A podobně je na tom i Besturn B50, který spadá do portfolia společnosti First Automobile Works.

Pro ten jako základ posloužila minulá generace Mazdy 6, což rozhodně nemusí být špatné řešení – svou spolehlivostí a kvalitou byl na tom tento model dobře. Pokud ale budete hledat společné znaky ve vzhledu, je to marné – automobilka v této oblasti pracovala sama. Celková spolupráce s Mazdou trvá ale již celých 18 let, a tak se na čínský trh dostalo již vícero modelů.

Pro pohon B50 slouží 1,6-litrový zážehový čtyřválec, který bude později doplněn hybridním pohonem z dílen Toyoty - přesně tím, který používá model Prius. Sedan se tak stane jediným čínským vozem, který bude s touto technologií vyráběn.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Besturn B50

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků