Besturn B50: Číňan s geny Mazdy 6

Čínské automobilky se pomalu dostávají do povědomí světa. Na pekingské autoshow se představí sedan B50, blízký Mazdě 6.

Čínský automobilový průmysl je na vzestupu, a tak není divu, že do světa je každou chvíli vypuštěn nový model. Jenomže ne tak docela. Mnoho automobilek využívá jiné, známější značky pro stavbu svých vozů, aby ušetřilo náklady na samotný vývoj. A podobně je na tom i Besturn B50, který spadá do portfolia společnosti First Automobile Works.

Pro ten jako základ posloužila minulá generace Mazdy 6, což rozhodně nemusí být špatné řešení – svou spolehlivostí a kvalitou byl na tom tento model dobře. Pokud ale budete hledat společné znaky ve vzhledu, je to marné – automobilka v této oblasti pracovala sama. Celková spolupráce s Mazdou trvá ale již celých 18 let, a tak se na čínský trh dostalo již vícero modelů.

Pro pohon B50 slouží 1,6-litrový zážehový čtyřválec, který bude později doplněn hybridním pohonem z dílen Toyoty - přesně tím, který používá model Prius. Sedan se tak stane jediným čínským vozem, který bude s touto technologií vyráběn.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Besturn B50

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků