Besturn B50: Číňan s geny Mazdy 6

Čínské automobilky se pomalu dostávají do povědomí světa. Na pekingské autoshow se představí sedan B50, blízký Mazdě 6.

Čínský automobilový průmysl je na vzestupu, a tak není divu, že do světa je každou chvíli vypuštěn nový model. Jenomže ne tak docela. Mnoho automobilek využívá jiné, známější značky pro stavbu svých vozů, aby ušetřilo náklady na samotný vývoj. A podobně je na tom i Besturn B50, který spadá do portfolia společnosti First Automobile Works.

Pro ten jako základ posloužila minulá generace Mazdy 6, což rozhodně nemusí být špatné řešení – svou spolehlivostí a kvalitou byl na tom tento model dobře. Pokud ale budete hledat společné znaky ve vzhledu, je to marné – automobilka v této oblasti pracovala sama. Celková spolupráce s Mazdou trvá ale již celých 18 let, a tak se na čínský trh dostalo již vícero modelů.

Pro pohon B50 slouží 1,6-litrový zážehový čtyřválec, který bude později doplněn hybridním pohonem z dílen Toyoty - přesně tím, který používá model Prius. Sedan se tak stane jediným čínským vozem, který bude s touto technologií vyráběn.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Besturn B50

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků