Bestie ožila! Cosworth se chlubí zvukem motoru V12 pro supersport za 60 milionů

Supersport s označením T.50 se chystá na svou premiéru. Cosworth už nastartoval jeho dvanáctiválcový motor.

Gordon Murray v loňském roce zveřejnil, že jeho slavný supersport McLaren F1 bude mít následovníka. Novinka s označením T.50 vzniká pod samostatnou firmou Gordon Murray Automotive a svou premiéru by si měla odbýt již 4. srpna. Výroba bude probíhat individuálně dle poptávky a jeden kousek bude stát v přepočtu přes 60 milionů korun.

Tento vůz bude dnešními supersporty velmi unikátní. Bude totiž mít atmosférický dvanáctiválcový motor, muší váhu pouhých 980 kilogramů a podvozek schopný terorizovat okruhy i překonávat kontinenty. Muž v čele značky si dává záležet na každém detailu, což ostatně prokázal již u svého vrcholného díla.

Další detaily o supersportu T.50 Gordona Murraye. Posedlost hmotností je zde klíčová

Další detaily o supersportu T.50 Gordona Murraye. Posedlost hmotností je zde klíčová

Atmosféricky plněný motor V12 o objemu 3,9 litru s mild-hybridním systémem bude produkovat výkon 663 koní v 11.500 otáčkách za minutu a 467 N.m točivého momentu v 9000 otáčkách. 71 % točivého momentu pak bude k dispozici již od 2500 otáček a celý motor váží pouhých 178 kilogramů.

Vyrábí jej Cosworth a při jeho navrhování se nechal inspirovat motorem Colombo, který byste našli například pod kapotou Ferrari 250 GTO. Výrobce se nyní pochlubil s prvním videozáznamem, na kterém agregát přivedl k životu. Vrní na něm sice pouze na 1500 otáčkách, ale i tak to stačí, aby pomohl s napětím, které okolo vozu právě je.

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Gordon Murray Automotive uvádí, že půjde o nejtočivější, nejresponzivnější a nejlehčí atmosféricky plněný dvanáctiválec, který kdy v osobním autě byl. Argumenty má zatím velmi věrohodné.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 58 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků