Besip: jak správně zapnout bezpečnostní pásy

Kampaň Besipu "Bezpečnostní pásy" připomíná řidičům, že správné zapnutí bezpečnostních pásů trvá pouhé 2 sekundy, které mohou rozhodnout o vašem životě. Besip přikládá i návod, jak pásy správně zapnout.

1.  Upravte si pás tak, aby jeho spodní část seděla nízko a pevně přes vaše boky.
2.  Pás by měl být upevněn přes rameno a hruď, mimo krk.
3.  Nikdy si neumísťujte pás za záda nebo pod paží - může vás to stát život!
4.  Dejte pozor, abyste pod pásy neměli tvrdé a ostré předměty. Při kolizi by totiž mohly probodnout vaše tělo a způsobit vážné zranění.  

Účinnost bezpečnostního pásu na předním sedadle se snižuje, pokud dojde ke střetu a spolujezdec na  zadním sedadle není připoután, neboť může  smrtelně zranit cestující na předních sedadlech! 
Bezpečnostní pásy jsou i pro těhotné ženy, které se mohou pohodlně připoutat. Ramenní pás je veden přes hrudník, mezi prsy a spodní pás se posune co nejníže pod břicho. V tomto okamžiku je chráněna matka i plod.

Typické obrázky z dopravních nehod, při kterých nebyl použit dopravní pás si můžete prohlédnout v přiloženém PDF.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků