Bertone Villa: místo dveří prosklené krovky

Na bázi Cadillacu SRX postavilo italské designerské studio koncept s názvem Villa. Navzdory celosvětovému trendu z každého auta vymáčknout alespoň nějaké sportovní rysy, Bertone sází na luxus a pohodlí. Největší inovací je otevírání dveří, které se vysouvají pomocí tříramenného hydraulického systému šikmo do strany a nahoru. Nový systém tak umožňuje pohodlné nastupování a vystupování z vozu.

Studie má celkové rozměry 4,9 x 1,66 x 2 m a svým zpracováním interiéru a kvalitou použitých materiálů se řadí k nejluxusnějším vozům. Všechny potřebné údaje o rychlosti, otáčkách, stavu nádrže atd. jsou na jednom velkém 23palcovém monitoru Bose s adaptivním displejem, který je čitelný i na přímém slunci. Pro spolujezdce vzadu jsou připraveny na předních sedačkách menší displeje pro sledování DVD filmů na dlouhých cestách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků