Bertone možná opráší studii B.A.T.

Slavná italská karosárna a návrhářská společnost Bertone se dostala v nedávné době do velkých finančních potíží, které vygradovaly odprodejem této společnosti do rukou nového vlastníka. Nyní se začíná spekulovat, zda Bertone nabere druhý dech a přijde do Ženevy s vlastním novým projektem.

V současnosti se spekuluje o návratu studie B.A.T. s pořadovým číslem 11. Tedy studií, která má navázat na předešlé koncepty z padesátých let, které se pyšnily velmi futuristickým a aerodynamickým pojetím.

Dle dostupných informací má být B.A.T. 11 odvozen od italského modelu Alfa Romeo 8C Competizione, se kterým má sdílet podvozek, motor a systém pohonu, ovšem vše má být zabaleno do nového kabátu.

Zda se jedná pouze o kachnu, nebo o realitu zjistíme až v březnu, kdy se otevřou brány ženevského autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Bertone Bat 11 skica
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bertone B.A.T. 5, 7 a 9
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků