Bertone jedná o novém SUV pro Číňany

Karosářské studio Bertone je po skončení spolupráce s Fiatem ve finančních potížích, a proto hledá automobilku pro další spolupráci. Momentálně rokuje s čínskou automobilkou Zhejiang Gonow o stavbě nového SUV a pickupů.

Pokud se obě strany dohodnou, bude Bertone produkovat zhruba 7 tisíc karoserii ročně. Ovšem to ho z finanční nouze nevytáhne, jeho výrobní kapacita je totiž desetkrát vyšší. Podle posledních informaci by Bertone pro prolomení krize potřeboval produkovat za rok minimálně 30 tisíc karoserii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků