Bernd Pischetsrieder: výroba Phaetonu byla chyba

Ještě donedávna šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder odmítal hodnotit působení Phaetonu na trhu jako neúspěšné. Ačkoliv všichni okolo označovali nejluxusnější lidový vůz za prodejní propadák, Pischetsrieder kritiku odmítal a věřil, že všem ještě ukáže. Neukázal. Loni si koupilo Phaeton 6000 zákazníků, letos to sice bude asi dvojnásobek, ale ani tak nesplní předpoklady. I proto Pischetsrieder britskému časopiu Car přiznal, že s výrobou Phaetonu udělal VW krok vedle.

Phaeton se zkrátka neprodává, jak se předpokládalo, nebo není dostatečně jedinečný (tzn. není pro zákazníky tak zajímavý, jak si VW myslel). Členové dozorčí rady sdílí námitky okolí a znovu ostře kritizovali strategii výroby luxusních vozů v celém koncernu. Předseda dozorčí rady VW Klaus Volkert tento týden žádal změnu modelové politiky firmy. Pokud se neobjeví růst výroby, je ho potřeba zajistit novým sortimentem (tedy modely) a příznivými cenami pro odběratele.

Úspěch automobilky podle Volkerta pomůže zajistit rozšíření nabídky modelů v segmentu malých vozů a jiná koncepce nových modelů. (Zdroj: Car, SME)

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků