Bernd Pischetsrieder: výroba Phaetonu byla chyba

Ještě donedávna šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder odmítal hodnotit působení Phaetonu na trhu jako neúspěšné. Ačkoliv všichni okolo označovali nejluxusnější lidový vůz za prodejní propadák, Pischetsrieder kritiku odmítal a věřil, že všem ještě ukáže. Neukázal. Loni si koupilo Phaeton 6000 zákazníků, letos to sice bude asi dvojnásobek, ale ani tak nesplní předpoklady. I proto Pischetsrieder britskému časopiu Car přiznal, že s výrobou Phaetonu udělal VW krok vedle.

Phaeton se zkrátka neprodává, jak se předpokládalo, nebo není dostatečně jedinečný (tzn. není pro zákazníky tak zajímavý, jak si VW myslel). Členové dozorčí rady sdílí námitky okolí a znovu ostře kritizovali strategii výroby luxusních vozů v celém koncernu. Předseda dozorčí rady VW Klaus Volkert tento týden žádal změnu modelové politiky firmy. Pokud se neobjeví růst výroby, je ho potřeba zajistit novým sortimentem (tedy modely) a příznivými cenami pro odběratele.

Úspěch automobilky podle Volkerta pomůže zajistit rozšíření nabídky modelů v segmentu malých vozů a jiná koncepce nových modelů. (Zdroj: Car, SME)

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků