Bernd Pischetsrieder: výroba Phaetonu byla chyba

Ještě donedávna šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder odmítal hodnotit působení Phaetonu na trhu jako neúspěšné. Ačkoliv všichni okolo označovali nejluxusnější lidový vůz za prodejní propadák, Pischetsrieder kritiku odmítal a věřil, že všem ještě ukáže. Neukázal. Loni si koupilo Phaeton 6000 zákazníků, letos to sice bude asi dvojnásobek, ale ani tak nesplní předpoklady. I proto Pischetsrieder britskému časopiu Car přiznal, že s výrobou Phaetonu udělal VW krok vedle.

Phaeton se zkrátka neprodává, jak se předpokládalo, nebo není dostatečně jedinečný (tzn. není pro zákazníky tak zajímavý, jak si VW myslel). Členové dozorčí rady sdílí námitky okolí a znovu ostře kritizovali strategii výroby luxusních vozů v celém koncernu. Předseda dozorčí rady VW Klaus Volkert tento týden žádal změnu modelové politiky firmy. Pokud se neobjeví růst výroby, je ho potřeba zajistit novým sortimentem (tedy modely) a příznivými cenami pro odběratele.

Úspěch automobilky podle Volkerta pomůže zajistit rozšíření nabídky modelů v segmentu malých vozů a jiná koncepce nových modelů. (Zdroj: Car, SME)

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků