Bernd Pischetsrieder: výroba Phaetonu byla chyba

Ještě donedávna šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder odmítal hodnotit působení Phaetonu na trhu jako neúspěšné. Ačkoliv všichni okolo označovali nejluxusnější lidový vůz za prodejní propadák, Pischetsrieder kritiku odmítal a věřil, že všem ještě ukáže. Neukázal. Loni si koupilo Phaeton 6000 zákazníků, letos to sice bude asi dvojnásobek, ale ani tak nesplní předpoklady. I proto Pischetsrieder britskému časopiu Car přiznal, že s výrobou Phaetonu udělal VW krok vedle.

Phaeton se zkrátka neprodává, jak se předpokládalo, nebo není dostatečně jedinečný (tzn. není pro zákazníky tak zajímavý, jak si VW myslel). Členové dozorčí rady sdílí námitky okolí a znovu ostře kritizovali strategii výroby luxusních vozů v celém koncernu. Předseda dozorčí rady VW Klaus Volkert tento týden žádal změnu modelové politiky firmy. Pokud se neobjeví růst výroby, je ho potřeba zajistit novým sortimentem (tedy modely) a příznivými cenami pro odběratele.

Úspěch automobilky podle Volkerta pomůže zajistit rozšíření nabídky modelů v segmentu malých vozů a jiná koncepce nových modelů. (Zdroj: Car, SME)

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků