Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

Začátkem září rozhodla dozorčí rada koncernu Volkswagen AG o jmenování Bernda Pischetsriedera na místo předsedy představenstva.
Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

V Drážďanech dozorčí rada koncerunu Volkswagen AG jednomyslně jmenovala Dr. Bernda Pischetsriedera nástupcem současného předsedy představenstva Dr. Ferdinanda Piecha. Dr. Pischetsrieder převezme funkce předsedy představenstva koncernu Volkswagen AG a předsedy představenstva značky Volkswagen s platností od 17. dubna 2002.

Bernd Pischetsrieder působil na obdobné pozici v automobilce BMW, takže ví do čeho „jde“. Říká se, že chce, kromě jiného, dostat VW do formule 1, takže uvidíme. Ostatně i touto aktivou má své zkušenosti právě z mnichovské automobilky.

Dozorčí rada zároveň odhlasovala nominaci Dr. Ferdinanda Piecha na člena dozorčí rady koncernu Volkswagen AG. Volby do dozorčí rady proběhnou na výroční valné hromadě akcionářů v Hamburku 16. dubna 2002.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků