Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

Začátkem září rozhodla dozorčí rada koncernu Volkswagen AG o jmenování Bernda Pischetsriedera na místo předsedy představenstva.
Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

V Drážďanech dozorčí rada koncerunu Volkswagen AG jednomyslně jmenovala Dr. Bernda Pischetsriedera nástupcem současného předsedy představenstva Dr. Ferdinanda Piecha. Dr. Pischetsrieder převezme funkce předsedy představenstva koncernu Volkswagen AG a předsedy představenstva značky Volkswagen s platností od 17. dubna 2002.

Bernd Pischetsrieder působil na obdobné pozici v automobilce BMW, takže ví do čeho „jde“. Říká se, že chce, kromě jiného, dostat VW do formule 1, takže uvidíme. Ostatně i touto aktivou má své zkušenosti právě z mnichovské automobilky.

Dozorčí rada zároveň odhlasovala nominaci Dr. Ferdinanda Piecha na člena dozorčí rady koncernu Volkswagen AG. Volby do dozorčí rady proběhnou na výroční valné hromadě akcionářů v Hamburku 16. dubna 2002.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků