Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

Začátkem září rozhodla dozorčí rada koncernu Volkswagen AG o jmenování Bernda Pischetsriedera na místo předsedy představenstva.
Bernd Pischetsrieder do čela koncernu Volkswagen

V Drážďanech dozorčí rada koncerunu Volkswagen AG jednomyslně jmenovala Dr. Bernda Pischetsriedera nástupcem současného předsedy představenstva Dr. Ferdinanda Piecha. Dr. Pischetsrieder převezme funkce předsedy představenstva koncernu Volkswagen AG a předsedy představenstva značky Volkswagen s platností od 17. dubna 2002.

Bernd Pischetsrieder působil na obdobné pozici v automobilce BMW, takže ví do čeho „jde“. Říká se, že chce, kromě jiného, dostat VW do formule 1, takže uvidíme. Ostatně i touto aktivou má své zkušenosti právě z mnichovské automobilky.

Dozorčí rada zároveň odhlasovala nominaci Dr. Ferdinanda Piecha na člena dozorčí rady koncernu Volkswagen AG. Volby do dozorčí rady proběhnou na výroční valné hromadě akcionářů v Hamburku 16. dubna 2002.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků