Benzín a nafta stále klesají, na Vánoce bude ještě levněji

Prudce klesající ceny ropy na jednu stranu zneklidňují organizaci OPEC, která chce zasáhnout zvýšením minimální ceny, na druhou stranu těší nejen české motoristy. Ti se navíc díky klesajícímu dolaru mohou těšit z průměrné ceny benzínu 26,42 Kč a z průměrné ceny nafty 25,94 Kč. Přitom ještě před měsícem stál benzín o 1,20 Kč více a nafta o 80 haléřů více. Ceny by měly Vánoce ještě trochu klesnout, benzín má stát těsně pod 26 Kč.

Nejlevnější palivo natankujete v hlavním městě díky velkému konkurenčnímu boji čerpacích stanic. Zde stojí nafta v průměru 25,43 Kč, benzín 25,64 Kč. Naopak nejdražší palivo čerpají řidiči v západních Čechách - tam je také největší cenový rozdíl mezi benzínem a naftou, 79 hal. Nejmenší je pak v Praze a tradičně na severu Moravy, kde činí shodně jen 21 hal.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků