Benzín a nafta stále klesají, na Vánoce bude ještě levněji

Prudce klesající ceny ropy na jednu stranu zneklidňují organizaci OPEC, která chce zasáhnout zvýšením minimální ceny, na druhou stranu těší nejen české motoristy. Ti se navíc díky klesajícímu dolaru mohou těšit z průměrné ceny benzínu 26,42 Kč a z průměrné ceny nafty 25,94 Kč. Přitom ještě před měsícem stál benzín o 1,20 Kč více a nafta o 80 haléřů více. Ceny by měly Vánoce ještě trochu klesnout, benzín má stát těsně pod 26 Kč.

Nejlevnější palivo natankujete v hlavním městě díky velkému konkurenčnímu boji čerpacích stanic. Zde stojí nafta v průměru 25,43 Kč, benzín 25,64 Kč. Naopak nejdražší palivo čerpají řidiči v západních Čechách - tam je také největší cenový rozdíl mezi benzínem a naftou, 79 hal. Nejmenší je pak v Praze a tradičně na severu Moravy, kde činí shodně jen 21 hal.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků