Benzín a nafta stále klesají, na Vánoce bude ještě levněji

Prudce klesající ceny ropy na jednu stranu zneklidňují organizaci OPEC, která chce zasáhnout zvýšením minimální ceny, na druhou stranu těší nejen české motoristy. Ti se navíc díky klesajícímu dolaru mohou těšit z průměrné ceny benzínu 26,42 Kč a z průměrné ceny nafty 25,94 Kč. Přitom ještě před měsícem stál benzín o 1,20 Kč více a nafta o 80 haléřů více. Ceny by měly Vánoce ještě trochu klesnout, benzín má stát těsně pod 26 Kč.

Nejlevnější palivo natankujete v hlavním městě díky velkému konkurenčnímu boji čerpacích stanic. Zde stojí nafta v průměru 25,43 Kč, benzín 25,64 Kč. Naopak nejdražší palivo čerpají řidiči v západních Čechách - tam je také největší cenový rozdíl mezi benzínem a naftou, 79 hal. Nejmenší je pak v Praze a tradičně na severu Moravy, kde činí shodně jen 21 hal.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků