Benzín a nafta stále klesají, na Vánoce bude ještě levněji

Prudce klesající ceny ropy na jednu stranu zneklidňují organizaci OPEC, která chce zasáhnout zvýšením minimální ceny, na druhou stranu těší nejen české motoristy. Ti se navíc díky klesajícímu dolaru mohou těšit z průměrné ceny benzínu 26,42 Kč a z průměrné ceny nafty 25,94 Kč. Přitom ještě před měsícem stál benzín o 1,20 Kč více a nafta o 80 haléřů více. Ceny by měly Vánoce ještě trochu klesnout, benzín má stát těsně pod 26 Kč.

Nejlevnější palivo natankujete v hlavním městě díky velkému konkurenčnímu boji čerpacích stanic. Zde stojí nafta v průměru 25,43 Kč, benzín 25,64 Kč. Naopak nejdražší palivo čerpají řidiči v západních Čechách - tam je také největší cenový rozdíl mezi benzínem a naftou, 79 hal. Nejmenší je pak v Praze a tradičně na severu Moravy, kde činí shodně jen 21 hal.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků