Benzín a nafta nadále zlevňují, za týden až o 50 haléřů

Minulý týden byl zaznamenán další pokles cen benzínu a nafty - cena naturalu 95 spadla o 50 haléřů. Průměrná cena je tak nyní 24,51 Kč, přitom ještě v říjnu byla o tři koruny vyšší. Cena benzínu přitom klesá rychleji než cena nafty, která už je v průměru dražší - stojí 24,66 Kč (-36 hal.).

Opět nejvýrazněji klesaly ceny v Praze, kde poskočily až o 90 haléřu dolů, benzín zde stojí v průměru 23,15 Kč; na většině benzinek jsem včera zahlédl cenu 22,90 Kč. Levný benzín je i na severní Moravě, kde je průměrná cena nižší než 24 Kč. Naopak nejdražší benzín mají jako obvykle v západních Čechách (25,30 Kč).

I nafta je nejlevnější v Praze, průměrně zde stojí 23,90 Kč, druhým nejlevnějším regionem je severní Morava (24,17 Kč). Nejdráže je v západních a jižních Čechách, kde za litr zaplatíte o 1,20 Kč více, než v Praze - 25,10 Kč. Tyto dva regiony jsou také jediné, kde je průměrná cena nafty nižší než průměrná cena benzínu. Na ostatním území ČR je levnější benzín.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků