Benzín a nafta dále zlevňují, pokles až do jara

Až do jara budou zlevňovat ceny pohonných hmot. Důvodem jsou klesající ceny ropy a velmi nízký kurz dolaru vůči české koruně. Přitom ještě před pár měsici byly prognózy přesně opačné, průměrná cena benzínu se o Vánocích měla dostat až na 30 korun za litr. Současnost je ale pro motoristy daleko růžovější, průměrná cena benzínu se dostala na cca 25,50 Kč, cena nafty pak na 25,30 Kč.

Nejlevněji je i nadále v Praze, kde benzín na mnoha stanicích klesl pod 24 Kč, průměrná cena zde činí 24,08 Kč. Levně je i na severní Moravě, např. v Olomouci jsem tankoval před pár dny natural 95 za 24,20 Kč. Nejdráže je pak v jižních Čechách, draho je rovněž na západě republiky. Na mnoha místech republiky, zejména ve městech, je pak nafta dražší než benzín. To ale není žádná novinka, ceny benzínu a nafty tento vývoj zaznamenaly už před měsícem.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků