Benzín a nafta dále zlevňují, pokles až do jara

Až do jara budou zlevňovat ceny pohonných hmot. Důvodem jsou klesající ceny ropy a velmi nízký kurz dolaru vůči české koruně. Přitom ještě před pár měsici byly prognózy přesně opačné, průměrná cena benzínu se o Vánocích měla dostat až na 30 korun za litr. Současnost je ale pro motoristy daleko růžovější, průměrná cena benzínu se dostala na cca 25,50 Kč, cena nafty pak na 25,30 Kč.

Nejlevněji je i nadále v Praze, kde benzín na mnoha stanicích klesl pod 24 Kč, průměrná cena zde činí 24,08 Kč. Levně je i na severní Moravě, např. v Olomouci jsem tankoval před pár dny natural 95 za 24,20 Kč. Nejdráže je pak v jižních Čechách, draho je rovněž na západě republiky. Na mnoha místech republiky, zejména ve městech, je pak nafta dražší než benzín. To ale není žádná novinka, ceny benzínu a nafty tento vývoj zaznamenaly už před měsícem.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků