Benzín a nafta dále zlevňují, pokles až do jara

Až do jara budou zlevňovat ceny pohonných hmot. Důvodem jsou klesající ceny ropy a velmi nízký kurz dolaru vůči české koruně. Přitom ještě před pár měsici byly prognózy přesně opačné, průměrná cena benzínu se o Vánocích měla dostat až na 30 korun za litr. Současnost je ale pro motoristy daleko růžovější, průměrná cena benzínu se dostala na cca 25,50 Kč, cena nafty pak na 25,30 Kč.

Nejlevněji je i nadále v Praze, kde benzín na mnoha stanicích klesl pod 24 Kč, průměrná cena zde činí 24,08 Kč. Levně je i na severní Moravě, např. v Olomouci jsem tankoval před pár dny natural 95 za 24,20 Kč. Nejdráže je pak v jižních Čechách, draho je rovněž na západě republiky. Na mnoha místech republiky, zejména ve městech, je pak nafta dražší než benzín. To ale není žádná novinka, ceny benzínu a nafty tento vývoj zaznamenaly už před měsícem.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků