Bentley znovu postavilo mocný Blower. Už najezdil přes deset tisíc kilometrů!

Když se na jedno místo sjedou boháči z celého světa, situaci je nutné využít. Britská značka se na prestižní akci rozhodně nenudila.

Stovka testovacích jízd potenciálních klientů, přes 2500 hostů na stánku. To vše zvládlo Bentley na automobilovém týdnu a přehlídce elegance v Monterey. Samotná značka považovala za hlavní lákadlo umělecky pomalovaný Flying Spur, který měl připomenout odhodlání automobilky vyjít vstříc diverzitě a inkluzi, ale našly se i zajímavější kousky.

Například nové Flying Spur Mulliner v luxusním zpracování a na 22“ kolech, které doplnily modely Continental GT coupe a kabrio. Objevilo se zde také překrásné Bentley Bacalar v zeleném laku – vznikne v pouhých dvanácti kusech.

Největší peckou ale byl prototyp Bentley Blower Continuation Series, tedy přesná kopie slavného předválečného modelu, vyrobená v roce 2019. Vůz v uplynulých měsících najezdil při zkouškách téměř deset tisíc kilometrů, pohání ho čtyřválcový motor o objemu 4,5 litru, osazený přesnou kopií kompresoru Amherst Villiers Mk IV – výkon činí 179 kW, tedy 243 koní.

Na automobilovém týdnu najezdil přes 560 kilometrů, vozil hosty Bentley, novináře a další hosty. Atmosféru v Monterey můžete nasát skrze video.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Váš názor Další článek: Gunther Werks ukazuje první vyrobený 993 Speedster. Vznikne pouze 25 kusů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,