Bentley využije neúspěchu Phaetonu, bude vyrábět v Německu

Automobilka Bentley může být spokojena. O její automobily je ve světě zájem a v loňském roce doslova nestačila vyrábět své vozy. V Britském Crewe, kde se automobily této společnosti vyrábějí, jsou výrobní kapacity naplněny na maximum a další zvyšování již není možné. Bentley tak využil velkého neúspěchu mateřského Volkswagenu s modelem Phaeton. Volkswagen propůjčil část výrobní kapacity britské automobilce, která patří pod křídla tohoto koncernu. Díky stále se zvyšujícímu zájmu zákazníků o britské luxusní vozy, bude i nadále Bentley vyrábět své vozy na linkách nedaleko Drážďan a v nejbližší době svou tamní výrobu ještě zvýší. Volkswagen tak najde uplatnění pro své výrobní prostory, kde se měl původně vyrábět model Phaeton, o který ovšem není mezi zákazníky větší zájem.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků