Bentley už trénuje na Pikes Peak. Jeho Continental GT3 pojede na ekologické palivo

Slavný závod do vrchu je pro automobilky neodolatelným lákadlem. Britský výrobce luxusních kočárů není výjimkou.

Dvacet kilometrů do kopce, přes 150 zatáček, stoupání téměř 1,5 kilometru. Tradiční kolbiště závodníků na hoře Pikes Peak letos ožije 27. června a Bentley hlásí, že je v poslední fázi příprav svého letošního závodního stroje. Tím je Continental GT3 s čtyřlitrovým dvakrát přeplňovaným osmiválcem. Motor dostal nové písty, ojnice a plnicí tlak dosahuje 2,2 baru. Plnicí potrubí je z karbonu a zcela unikátní titanové výfukové potrubí vytvořila pomocí 3D tisku společnost Akrapović. Oproti normálu jsou turba větší a mají externí obtokové ventily.

Bentley slaví 75 let výroby v továrně na sny. Prohlédněte si dobové fotky z Crewe

Bentley slaví 75 let výroby v továrně na sny. Prohlédněte si dobové fotky z Crewe

Výsledkem je výkon přes 560 kW a točivý moment více než 1000 N.m. Aby bylo možné motor v těchto náročných podmínkách uchladit, Continental GT3 dostalo sekundární chladicí systém v zadní části, jehož chladič je odvětráván skrze víko kufru. Vůz jezdí na 98oktanové obnovitelné palivo, které je směsí vybraných biopaliv, určených pro motorsport.

Bentley uvádí vrcholný Continental GT Speed. 659 koní si nekoupí ani Britové

Bentley uvádí vrcholný Continental GT Speed. 659 koní si nekoupí ani Britové

Podvozek má zmenšené odklony oproti standardní závodní GT3, kvůli přenosům hmotnosti verze pro Pikes Peak dostala nejměkčí pružiny a stabilizátory z nabídky Bentley. Brzdy jsou chlazeny vodou. Aerodynamické prvky napříč celou karoserií pak zvyšují přítlak o 30 procent. Do startu závodu zbývají zhruba dva týdny, během nich bude Bentley svůj závoďák dále cizelovat.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků