Bentley ukázalo auto pro letošní Pikes Peak. Je to monstrum z GT3 na biopalivo

Bentley Continental GT3 Pikes Peak je nejextrémnější závodní auto založené na sériovém modelu v historii značky. Už jen podle fotek tomu není těžké uvěřit.

Automobilce Bentley se na trati Pikes Peak nějak zalíbilo. Nejdřív se na horu v Coloradu v rekordním čase vyškrábalo s opulentním SUV Bentayga, aby si to o rok poté to zopakovalo s modelem Continental GT. Nyní se na místo činu vydá potřetí. Tentokrát ale s tím nejdrsnějším, co jsme v poslední době od Britů viděli.

Přivítejte tedy Continental GT3 Pikes Peak, nejextrémnější Bentley všech dob s kořeny v sériově vyráběném modelu. Jak již název napovídá, speciál vychází ze závodního vozu kategorie GT3. Má tedy ten samý motor V8 o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly.

Bentley slaví historický milník. Luxusní britská značka už vyrobila 200.000 aut

Bentley slaví historický milník. Luxusní britská značka už vyrobila 200.000 aut

Zajímavé ovšem je, že Bentley se s tímto vozem chce vyškrábat na kopec pouze za pomoci biopaliva, které aktuálně testuje a hledá pro sebe to nejvhodnější. Půjde tedy o první závodní vůz značky spalující tento druh paliva. Zároveň tím odstartuje své bádání po ekologickém palivu, aby na silnicích udrželo své tradiční modely co nejdéle.

Závodní GT3 spalující biopalivo si na časovou zkoušku připravilo extrémní body kit, který jde ještě nad rámec výchozího speciálu. Předně jde o nový zadní difuzor, masivní přední splitter, nasávací otvory místo zaslepených zadních oken a také největší zadní křídlo, jaké kdy značka na autě použila.

Bentley uvádí vrcholný Continental GT Speed. 659 koní si nekoupí ani Britové

Bentley uvádí vrcholný Continental GT Speed. 659 koní si nekoupí ani Britové

Pikes Peak International Hill Climb se jede 27. června. Za volant se neposadí nikdo jiný než Rhys Millen, který na trati dovedl k rekordu modely Bentayga (2018) a Continental GT (2019). Snad se mu to podaří i letos. Rekord v kategorii Time Attack 1 zatím drží Porsche 911 GT2 RS Clubsport. Připravené Bentley vzniklo ve spolupráci se závodním týmem Fastr.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky