Bentley S3 E Concept: hot rod jak se patří

Automobilový průmysl se nezřídka setkává se vskutku šílenými nápady a tento koncept Bentley S3 E není výjimkou. Společnost Bentley Boys, která sídlí v Americe, stojí za projektem skutečně ortodoxního vozu, který svým vzhledem připomíná legendární hot rody a v interiéru se může pyšnit kvalitním vybavením ve stylu současných luxusních coupé.

Pod dlouhou a nízkou karoserii se ukrývá šasi modelu S3, který vznikl v šedesátých létech minulého století. Pro pohon inženýři zvolili evropské srdce - vpředu uložený zážehový osmiválec z dílen BMW. Ten má objem 4,4 litru a na zadní kola posílá výkon 333 koní. Sekunduje mu pětistupňová automatická převodovka od společnosti ZF.

Myslíte si, že jde o vtip? Pak jste na velkém omylu. Tenhle vůz se dostane i do prodeje, ale pouze ve třech kusech. Pokud tedy máte zájem, měli byste chlápky od Bentley Boys kontaktovat… a kromě toho si připravit cca 150 tisíc dolarů (2,4 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley S3 E Concept

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků