Bentley S3 E Concept: hot rod jak se patří

Automobilový průmysl se nezřídka setkává se vskutku šílenými nápady a tento koncept Bentley S3 E není výjimkou. Společnost Bentley Boys, která sídlí v Americe, stojí za projektem skutečně ortodoxního vozu, který svým vzhledem připomíná legendární hot rody a v interiéru se může pyšnit kvalitním vybavením ve stylu současných luxusních coupé.

Pod dlouhou a nízkou karoserii se ukrývá šasi modelu S3, který vznikl v šedesátých létech minulého století. Pro pohon inženýři zvolili evropské srdce - vpředu uložený zážehový osmiválec z dílen BMW. Ten má objem 4,4 litru a na zadní kola posílá výkon 333 koní. Sekunduje mu pětistupňová automatická převodovka od společnosti ZF.

Myslíte si, že jde o vtip? Pak jste na velkém omylu. Tenhle vůz se dostane i do prodeje, ale pouze ve třech kusech. Pokud tedy máte zájem, měli byste chlápky od Bentley Boys kontaktovat… a kromě toho si připravit cca 150 tisíc dolarů (2,4 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley S3 E Concept

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků