Bentley S3 E Concept: hot rod jak se patří

Automobilový průmysl se nezřídka setkává se vskutku šílenými nápady a tento koncept Bentley S3 E není výjimkou. Společnost Bentley Boys, která sídlí v Americe, stojí za projektem skutečně ortodoxního vozu, který svým vzhledem připomíná legendární hot rody a v interiéru se může pyšnit kvalitním vybavením ve stylu současných luxusních coupé.

Pod dlouhou a nízkou karoserii se ukrývá šasi modelu S3, který vznikl v šedesátých létech minulého století. Pro pohon inženýři zvolili evropské srdce - vpředu uložený zážehový osmiválec z dílen BMW. Ten má objem 4,4 litru a na zadní kola posílá výkon 333 koní. Sekunduje mu pětistupňová automatická převodovka od společnosti ZF.

Myslíte si, že jde o vtip? Pak jste na velkém omylu. Tenhle vůz se dostane i do prodeje, ale pouze ve třech kusech. Pokud tedy máte zájem, měli byste chlápky od Bentley Boys kontaktovat… a kromě toho si připravit cca 150 tisíc dolarů (2,4 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley S3 E Concept

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků