Bentley představí nejluxusnější grand tourer v historii. Mulliner Batur ukáže nový designový jazyk značky

Exkluzivní, ručně stavěný, extrémně výkonný, ekologický a zároveň opulentní. Britská značka si pro premiéru nového designu vybrala vůz mnoha „nej.“

Již tuto neděli se můžeme těšit na premiéru nového GT od Bentley. Automobilka upozorňuje, že půjde o mnohem více, než nástupce modelu Bacalar, který vznikl v pouhých dvanácti kusech. Ukáže nám nový designový jazyk značky, který klasické a typické prvky převede do nové, uhlazené a elegantnější podoby.

Vůz má nabídnout nekonečné možnosti individualizace – každá plocha i jednotlivý prvek mohou být zpracovány dle přání zákazníka. Může dostat například kožené čalounění s nízkou emisní stopou, ale i 3D tištěné dekory z 18karátového zlata.

Bentley dále uvádí, že nový designový jazyk bude v blízké budoucnosti použit i na elektromobilech. Prvního se máme dočkat již za čtyři roky, ale Batur má pod kapotou klasický motor W12, který se představí ve své doposud nejvýkonnější podobě.

Automobilka bohužel sama tvrdí, že jde o labutí píseň její dvanáctiválcové strojovny, proto jí chce dopřát důstojné rozloučení ve svém nejlepším GT. Vůz, pojmenovaný po jezeru na indonéském ostrově Bali, bude slavnostně představen na akci Monterey Car Week v neděli 21. srpna v pět hodin ráno našeho času.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Diskuze (1) Další článek: Škoda Enyaq iV má nový ceník. Připlatíte si nejméně 50.000 Kč, RS Coupé už je za 1,64 milionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,