Bentley pracuje na svém prvním elektromobilu, střípky naznačují, do jakého segmentu se vydá

Bentley je jednou z posledních luxusních značek, která ještě čeká na oficiální příchod čistě elektrického modelu. Spekulacím je konec, rok 2025 by měl být zlomový.

Po průniku prvních informací o přípravě plně elektrického modelu Rolls-Royce jsme čekali, kdy podobný záměr oznámí také Bentley. Nyní se tak stalo. Svůj první elektrický model zařadí do výrobního programu v roce 2025. Stejně jako ostatní modely, bude elektrická novinka kompletována a navržena ve Velké Británii více nez 4000 zaměstnanci.

Během uplynulých 10 let investoval výrobce aktivit ve Velké Británii 72,5 mld. korun (2,5 miliardy liber). Jedná se o cílené kroky konané v rámci strategie Beyond100, která je svým rozsahem největší v historii automobilky, jejíž hlavním cílem je dosažení uhlíkové neutrality výrobního procesu. To s sebou nese i přechod na čistě elektrické modelové portfolio k toku 2030.

Z toho mála, co zatím internetové prostředí nabízí, prozradíme spekulaci, že základem by se mohla stát architektura elektromobilu Artemis od Volkswagenu, kterou aktuálně vyvíjejí inženýři pod taktovkou Audi. Mnohé naznačuje také výrok generálního ředitele značky, že pokud nejste v segmentu SUV, nejste nic.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Diskuze (1) Další článek: Ceny nové Toyoty GR86 již nejsou tajemstvím. Takhle výhodnou jí nečekal asi nikdo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,