Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Má bezmála tři tuny a mimo pětibodových bezpečnostních pásů žádnou závodní úpravu. I tak se ale pokusí o rekord.

Možná si pamatujete, jak se svět v loňském roce otřásl, když Bentley Bentayga zajelo rekord na koloradské trati Pikes Peak. Vždyť Bentley přece rychlostní rekordy už několik dekád neláme. Svět saténu, kůže, dřeva a drahých parfémů, to je současné bojiště britské automobilky.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Jenže jak se přiblížilo sté výročí kdysi slavné značky v Le Mans a nejrůznějších dalších závodech, rozhodlo se Bentley místo zamáčknutí nostalgické slzy to opět rozjet. Po loňské rekordní jízdě se sem chystá znovu a v plánu má uzmout rekord pro sériová auta. Nyní představuje vůz, se kterým se o to pokusí.

Závodním vozem se stane současné Bentley Continental GT. Pokud čekáte nějaké extrémní náčiní, tak jste na omylu. Kromě bezpečnostního vybavení jde o zcela standardní auto, které si můžete zajít koupit do autosalonu. To znamená motor 6.0 W12 o výkonu 467 kW (626 koní) pod kapotou.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Bentley se opravdu pokusí o překonání rekordu se vší tou kůží a dřevem.  Bentayga zvládla v loňském roce překonat rekord v kategorii sériových SUV. Úkolem 2,7tunového kupé pak bude překonat rekord všech sériových vozidel. Držitelem tohoto titulu je prozatím Porsche 911 s časem 10:26.9.

Za volantem bude opět sedět Rhys Millem, legenda z Pikes Peaku a člověk, který loni rekordní Bentaygu pilotoval. Cirkus na hoře se spustí již 24. června.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

včera | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků