Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Má bezmála tři tuny a mimo pětibodových bezpečnostních pásů žádnou závodní úpravu. I tak se ale pokusí o rekord.

Možná si pamatujete, jak se svět v loňském roce otřásl, když Bentley Bentayga zajelo rekord na koloradské trati Pikes Peak. Vždyť Bentley přece rychlostní rekordy už několik dekád neláme. Svět saténu, kůže, dřeva a drahých parfémů, to je současné bojiště britské automobilky.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Jenže jak se přiblížilo sté výročí kdysi slavné značky v Le Mans a nejrůznějších dalších závodech, rozhodlo se Bentley místo zamáčknutí nostalgické slzy to opět rozjet. Po loňské rekordní jízdě se sem chystá znovu a v plánu má uzmout rekord pro sériová auta. Nyní představuje vůz, se kterým se o to pokusí.

Závodním vozem se stane současné Bentley Continental GT. Pokud čekáte nějaké extrémní náčiní, tak jste na omylu. Kromě bezpečnostního vybavení jde o zcela standardní auto, které si můžete zajít koupit do autosalonu. To znamená motor 6.0 W12 o výkonu 467 kW (626 koní) pod kapotou.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Bentley se opravdu pokusí o překonání rekordu se vší tou kůží a dřevem.  Bentayga zvládla v loňském roce překonat rekord v kategorii sériových SUV. Úkolem 2,7tunového kupé pak bude překonat rekord všech sériových vozidel. Držitelem tohoto titulu je prozatím Porsche 911 s časem 10:26.9.

Za volantem bude opět sedět Rhys Millem, legenda z Pikes Peaku a člověk, který loni rekordní Bentaygu pilotoval. Cirkus na hoře se spustí již 24. června.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera