Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Má bezmála tři tuny a mimo pětibodových bezpečnostních pásů žádnou závodní úpravu. I tak se ale pokusí o rekord.

Možná si pamatujete, jak se svět v loňském roce otřásl, když Bentley Bentayga zajelo rekord na koloradské trati Pikes Peak. Vždyť Bentley přece rychlostní rekordy už několik dekád neláme. Svět saténu, kůže, dřeva a drahých parfémů, to je současné bojiště britské automobilky.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Jenže jak se přiblížilo sté výročí kdysi slavné značky v Le Mans a nejrůznějších dalších závodech, rozhodlo se Bentley místo zamáčknutí nostalgické slzy to opět rozjet. Po loňské rekordní jízdě se sem chystá znovu a v plánu má uzmout rekord pro sériová auta. Nyní představuje vůz, se kterým se o to pokusí.

Závodním vozem se stane současné Bentley Continental GT. Pokud čekáte nějaké extrémní náčiní, tak jste na omylu. Kromě bezpečnostního vybavení jde o zcela standardní auto, které si můžete zajít koupit do autosalonu. To znamená motor 6.0 W12 o výkonu 467 kW (626 koní) pod kapotou.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Bentley se opravdu pokusí o překonání rekordu se vší tou kůží a dřevem.  Bentayga zvládla v loňském roce překonat rekord v kategorii sériových SUV. Úkolem 2,7tunového kupé pak bude překonat rekord všech sériových vozidel. Držitelem tohoto titulu je prozatím Porsche 911 s časem 10:26.9.

Za volantem bude opět sedět Rhys Millem, legenda z Pikes Peaku a člověk, který loni rekordní Bentaygu pilotoval. Cirkus na hoře se spustí již 24. června.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků