Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Má bezmála tři tuny a mimo pětibodových bezpečnostních pásů žádnou závodní úpravu. I tak se ale pokusí o rekord.

Možná si pamatujete, jak se svět v loňském roce otřásl, když Bentley Bentayga zajelo rekord na koloradské trati Pikes Peak. Vždyť Bentley přece rychlostní rekordy už několik dekád neláme. Svět saténu, kůže, dřeva a drahých parfémů, to je současné bojiště britské automobilky.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Jenže jak se přiblížilo sté výročí kdysi slavné značky v Le Mans a nejrůznějších dalších závodech, rozhodlo se Bentley místo zamáčknutí nostalgické slzy to opět rozjet. Po loňské rekordní jízdě se sem chystá znovu a v plánu má uzmout rekord pro sériová auta. Nyní představuje vůz, se kterým se o to pokusí.

Závodním vozem se stane současné Bentley Continental GT. Pokud čekáte nějaké extrémní náčiní, tak jste na omylu. Kromě bezpečnostního vybavení jde o zcela standardní auto, které si můžete zajít koupit do autosalonu. To znamená motor 6.0 W12 o výkonu 467 kW (626 koní) pod kapotou.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Bentley se opravdu pokusí o překonání rekordu se vší tou kůží a dřevem.  Bentayga zvládla v loňském roce překonat rekord v kategorii sériových SUV. Úkolem 2,7tunového kupé pak bude překonat rekord všech sériových vozidel. Držitelem tohoto titulu je prozatím Porsche 911 s časem 10:26.9.

Za volantem bude opět sedět Rhys Millem, legenda z Pikes Peaku a člověk, který loni rekordní Bentaygu pilotoval. Cirkus na hoře se spustí již 24. června.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků