Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Má bezmála tři tuny a mimo pětibodových bezpečnostních pásů žádnou závodní úpravu. I tak se ale pokusí o rekord.

Možná si pamatujete, jak se svět v loňském roce otřásl, když Bentley Bentayga zajelo rekord na koloradské trati Pikes Peak. Vždyť Bentley přece rychlostní rekordy už několik dekád neláme. Svět saténu, kůže, dřeva a drahých parfémů, to je současné bojiště britské automobilky.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Jenže jak se přiblížilo sté výročí kdysi slavné značky v Le Mans a nejrůznějších dalších závodech, rozhodlo se Bentley místo zamáčknutí nostalgické slzy to opět rozjet. Po loňské rekordní jízdě se sem chystá znovu a v plánu má uzmout rekord pro sériová auta. Nyní představuje vůz, se kterým se o to pokusí.

Závodním vozem se stane současné Bentley Continental GT. Pokud čekáte nějaké extrémní náčiní, tak jste na omylu. Kromě bezpečnostního vybavení jde o zcela standardní auto, které si můžete zajít koupit do autosalonu. To znamená motor 6.0 W12 o výkonu 467 kW (626 koní) pod kapotou.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Bentley se opravdu pokusí o překonání rekordu se vší tou kůží a dřevem.  Bentayga zvládla v loňském roce překonat rekord v kategorii sériových SUV. Úkolem 2,7tunového kupé pak bude překonat rekord všech sériových vozidel. Držitelem tohoto titulu je prozatím Porsche 911 s časem 10:26.9.

Za volantem bude opět sedět Rhys Millem, legenda z Pikes Peaku a člověk, který loni rekordní Bentaygu pilotoval. Cirkus na hoře se spustí již 24. června.

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Pokud chcete vědět, proč není dobrý nápad kombinovat na autě špičkové pneumatiky s těmi nejlevnějším a kvalitativně podprůměrnými, následující test by vám mohl otevřít oči.

dnes | Miro Mihálik | 7 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků