Bentley opět v Le Mans

Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8.
Bentley opět v Le Mans
Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8. Automobil je stále ve fázi vývoje, a proto zatím nejsou známy bližší technické údaje.

Na vývoji se podílí designer Peter Elleray a v blízké době by měly začít první zkoušky a testovací jízdy nového vozu. Program testování má na starosti Richard Lloyd ze společnosti Apex Motorsport. K testovacím jízdám byl pozván britský jezdec James Weaver, který v Le Mans startoval již dvanáctkrát. O jezdcích, kteří budou nasazeni v samotném závodě zatím nebylo rozhodnuto.

Bentley Motors poprvé závodil v Le Mans v roce 1923, kdy se na startu objevil třílitrový Bentley řízený Johnem Duffem.

Automobily Bentley zvítězily v Le Mans celkem pětkrát z osmi startů, poslední vítězství je však téměř 71 let staré, protože naposledy zvítězily v roce 1930.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků