Bentley opět v Le Mans

Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8.
Bentley opět v Le Mans
Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8. Automobil je stále ve fázi vývoje, a proto zatím nejsou známy bližší technické údaje.

Na vývoji se podílí designer Peter Elleray a v blízké době by měly začít první zkoušky a testovací jízdy nového vozu. Program testování má na starosti Richard Lloyd ze společnosti Apex Motorsport. K testovacím jízdám byl pozván britský jezdec James Weaver, který v Le Mans startoval již dvanáctkrát. O jezdcích, kteří budou nasazeni v samotném závodě zatím nebylo rozhodnuto.

Bentley Motors poprvé závodil v Le Mans v roce 1923, kdy se na startu objevil třílitrový Bentley řízený Johnem Duffem.

Automobily Bentley zvítězily v Le Mans celkem pětkrát z osmi startů, poslední vítězství je však téměř 71 let staré, protože naposledy zvítězily v roce 1930.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky