Bentley opět v Le Mans

Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8.
Bentley opět v Le Mans
Bentley Motors oznámil úmysl vrátit se na závodní trať v Le Mans v roce 2001. Při této příležitosti jsme dostali první fotografie nového vozu. Bentley EXP Speed 8. Automobil je stále ve fázi vývoje, a proto zatím nejsou známy bližší technické údaje.

Na vývoji se podílí designer Peter Elleray a v blízké době by měly začít první zkoušky a testovací jízdy nového vozu. Program testování má na starosti Richard Lloyd ze společnosti Apex Motorsport. K testovacím jízdám byl pozván britský jezdec James Weaver, který v Le Mans startoval již dvanáctkrát. O jezdcích, kteří budou nasazeni v samotném závodě zatím nebylo rozhodnuto.

Bentley Motors poprvé závodil v Le Mans v roce 1923, kdy se na startu objevil třílitrový Bentley řízený Johnem Duffem.

Automobily Bentley zvítězily v Le Mans celkem pětkrát z osmi startů, poslední vítězství je však téměř 71 let staré, protože naposledy zvítězily v roce 1930.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků