Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

K nóbl „gétéčku“ či SUV Bentley teď dostanete i stejně nóbl med. Přesně tak, britská automobilka se dala na včelařství a začíná nabízet vlastní značku medu.

Zatímco u Volkswagenu jsou nejznámějším ne-automobilovým produktem párky, kterých značka ročně v továrně ve Wolfsburgu vyrobí více kusů než vlastních aut, u Bentley se nedávno rozhodli vykročit o něco sladší cestou. Kromě vozů GT, SUV a limuzín teď bude ve výrobním portfoliu britské značky i med.

Včelařství a produkce medu má podle Bentley přispět biodiverzitě oblasti města Crewe, kde sídlí vedení automobilky. Od května minulého roku tedy Bentley „zaměstnává“ na 120.000 včel a již nyní dosáhlo na vyprodukování sté sklenice medu. Samotné balení medu má poté reflektovat oko pro detail stejně jako u vozů Bentley.

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Po boku značkových golfových bagů, per, oblečení nebo hrníčků na kafe, které Bentley nabízí v kolekci svého příslušenství, se však sklenice medu zatím asi neobjeví. Tuto kuriozitu si nyní Bentley nechává pro zaměstnance značky nebo VIP návštěvníky, kteří do vedení značky v Crewe zavítají, aby si navrhli svůj vůz.

Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby Bentley začalo svůj med později i normálně prodávat. Současnou menší produkci totiž plánuje rozšířit o další úly a roční počet vyrobených sklenic medu dále navýšit. Svou včelařskou divizi označuje za úspěch.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 34 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků