Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

K nóbl „gétéčku“ či SUV Bentley teď dostanete i stejně nóbl med. Přesně tak, britská automobilka se dala na včelařství a začíná nabízet vlastní značku medu.

Zatímco u Volkswagenu jsou nejznámějším ne-automobilovým produktem párky, kterých značka ročně v továrně ve Wolfsburgu vyrobí více kusů než vlastních aut, u Bentley se nedávno rozhodli vykročit o něco sladší cestou. Kromě vozů GT, SUV a limuzín teď bude ve výrobním portfoliu britské značky i med.

Včelařství a produkce medu má podle Bentley přispět biodiverzitě oblasti města Crewe, kde sídlí vedení automobilky. Od května minulého roku tedy Bentley „zaměstnává“ na 120.000 včel a již nyní dosáhlo na vyprodukování sté sklenice medu. Samotné balení medu má poté reflektovat oko pro detail stejně jako u vozů Bentley.

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Po boku značkových golfových bagů, per, oblečení nebo hrníčků na kafe, které Bentley nabízí v kolekci svého příslušenství, se však sklenice medu zatím asi neobjeví. Tuto kuriozitu si nyní Bentley nechává pro zaměstnance značky nebo VIP návštěvníky, kteří do vedení značky v Crewe zavítají, aby si navrhli svůj vůz.

Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby Bentley začalo svůj med později i normálně prodávat. Současnou menší produkci totiž plánuje rozšířit o další úly a roční počet vyrobených sklenic medu dále navýšit. Svou včelařskou divizi označuje za úspěch.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků