Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

K nóbl „gétéčku“ či SUV Bentley teď dostanete i stejně nóbl med. Přesně tak, britská automobilka se dala na včelařství a začíná nabízet vlastní značku medu.

Zatímco u Volkswagenu jsou nejznámějším ne-automobilovým produktem párky, kterých značka ročně v továrně ve Wolfsburgu vyrobí více kusů než vlastních aut, u Bentley se nedávno rozhodli vykročit o něco sladší cestou. Kromě vozů GT, SUV a limuzín teď bude ve výrobním portfoliu britské značky i med.

Včelařství a produkce medu má podle Bentley přispět biodiverzitě oblasti města Crewe, kde sídlí vedení automobilky. Od května minulého roku tedy Bentley „zaměstnává“ na 120.000 včel a již nyní dosáhlo na vyprodukování sté sklenice medu. Samotné balení medu má poté reflektovat oko pro detail stejně jako u vozů Bentley.

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Po boku značkových golfových bagů, per, oblečení nebo hrníčků na kafe, které Bentley nabízí v kolekci svého příslušenství, se však sklenice medu zatím asi neobjeví. Tuto kuriozitu si nyní Bentley nechává pro zaměstnance značky nebo VIP návštěvníky, kteří do vedení značky v Crewe zavítají, aby si navrhli svůj vůz.

Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby Bentley začalo svůj med později i normálně prodávat. Současnou menší produkci totiž plánuje rozšířit o další úly a roční počet vyrobených sklenic medu dále navýšit. Svou včelařskou divizi označuje za úspěch.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek