Bentley nabídne hybrid v každém modelu. Na elektromobil si ještě počkáte

Elektrifikace je samozřejmě záležitost i luxusních automobilek. Navzdory tomu, co se říká, je totiž poptávka cílové klientely neočekávaně vysoká.

Na světě existuje několik jistot. Slunce ráno vyjde, kafe Starbucks bude chutnat všude stejně a Bentley bude mít dvanáct válců pod kapotou. Pak se ale britská automobilka rozhodla namočit do elektrifikace plug-in hybridní Bentaygou. Na tom není nic špatného, pořád je to jenom možnost. Ovšem možnost, která se bude i nadále rozšiřovat.

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Chris Craft, předseda představenstva společnosti Bentley, potvrdil, že první elektromobil značky se ukáže v roce 2025. Předcházet mu však budou hybridní verze již existujících modelů. Každý model by měl mít v nabídce hybridní pohon již v roce 2023.

Zatím nelze říct, co přesně bude elektromobil od Bentley za auto. Tomuto druhu pohonu ale v automobilce přikládají velkou váhu. Podle Crafta má totiž 30 % zákazníků luxusních automobilů o elektrifikaci zájem.

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Co se týče hybridů, již brzy můžeme očekávat kabely připojené ke Continentalu GT nebo k limuzíně Mulsanne. Dokonce i pro Flying Spur, nejnovější model automobilky (v galerii), byl již plug-in hybrid potvrzený. Který z modelů s tím přijde první? Na to si ještě počkáme.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků