Bentley nabídne hybrid v každém modelu. Na elektromobil si ještě počkáte

Elektrifikace je samozřejmě záležitost i luxusních automobilek. Navzdory tomu, co se říká, je totiž poptávka cílové klientely neočekávaně vysoká.

Na světě existuje několik jistot. Slunce ráno vyjde, kafe Starbucks bude chutnat všude stejně a Bentley bude mít dvanáct válců pod kapotou. Pak se ale britská automobilka rozhodla namočit do elektrifikace plug-in hybridní Bentaygou. Na tom není nic špatného, pořád je to jenom možnost. Ovšem možnost, která se bude i nadále rozšiřovat.

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Chris Craft, předseda představenstva společnosti Bentley, potvrdil, že první elektromobil značky se ukáže v roce 2025. Předcházet mu však budou hybridní verze již existujících modelů. Každý model by měl mít v nabídce hybridní pohon již v roce 2023.

Zatím nelze říct, co přesně bude elektromobil od Bentley za auto. Tomuto druhu pohonu ale v automobilce přikládají velkou váhu. Podle Crafta má totiž 30 % zákazníků luxusních automobilů o elektrifikaci zájem.

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Co se týče hybridů, již brzy můžeme očekávat kabely připojené ke Continentalu GT nebo k limuzíně Mulsanne. Dokonce i pro Flying Spur, nejnovější model automobilky (v galerii), byl již plug-in hybrid potvrzený. Který z modelů s tím přijde první? Na to si ještě počkáme.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků