Bentley nabídne hybrid v každém modelu. Na elektromobil si ještě počkáte

Elektrifikace je samozřejmě záležitost i luxusních automobilek. Navzdory tomu, co se říká, je totiž poptávka cílové klientely neočekávaně vysoká.

Na světě existuje několik jistot. Slunce ráno vyjde, kafe Starbucks bude chutnat všude stejně a Bentley bude mít dvanáct válců pod kapotou. Pak se ale britská automobilka rozhodla namočit do elektrifikace plug-in hybridní Bentaygou. Na tom není nic špatného, pořád je to jenom možnost. Ovšem možnost, která se bude i nadále rozšiřovat.

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Chris Craft, předseda představenstva společnosti Bentley, potvrdil, že první elektromobil značky se ukáže v roce 2025. Předcházet mu však budou hybridní verze již existujících modelů. Každý model by měl mít v nabídce hybridní pohon již v roce 2023.

Zatím nelze říct, co přesně bude elektromobil od Bentley za auto. Tomuto druhu pohonu ale v automobilce přikládají velkou váhu. Podle Crafta má totiž 30 % zákazníků luxusních automobilů o elektrifikaci zájem.

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Bentley opět vyráží na Pikes Peak. Dokáže Continental GT porazit Porsche 911?

Co se týče hybridů, již brzy můžeme očekávat kabely připojené ke Continentalu GT nebo k limuzíně Mulsanne. Dokonce i pro Flying Spur, nejnovější model automobilky (v galerii), byl již plug-in hybrid potvrzený. Který z modelů s tím přijde první? Na to si ještě počkáme.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků