Bentley Mulliner slaví už 1000 zakázek. Divize ukázala své nejzajímavější kreace

Známé personalizační oddělení britské značky dochází k milníku a ohlíží se zpátky do minulosti.

Bentley již od roku 2014 dokazuje, že svým zákazníkům splní všechna přání. Právě tehdy byla založena divize Mulliner, která nyní oznamuje dokončení v pořadí 1000. projektu dle zadání jednoho z vážených zákazníků – v interiéru SUV Bentayga si dotyčný přál speciální obložení z jasanu a speciální dvojité prošívání vrchní části sedaček a bočnic dveří.

Bentley Flying Spur už je taky hybridní: Limuzína do zásuvky nabízí 544 koní

Bentley Flying Spur už je taky hybridní: Limuzína do zásuvky nabízí 544 koní

Popularitu divize Mulliner odstartovala před sedmi lety speciální série limuzíny Flying Spur Serenity se zvýšenou úrovní komfortu a luxusu v kabině. Tým expertů se však oslavně kouká i na další nejoblíbenější projekty. Ve výsledku umí Mulliner jen v interiérech svých vozů nabídnout přes 5000 možných kombinací obložení, čalounění a detailů.

Dle Bentley jsou dnes přání zákazníků Mulliner limitována pouze dvěma směry – představivosti a zákonem, respektive nařízeními o bezpečnosti. Nejde tak pouze o designové vychytávky, dříve tak experti vytvořili pro Bentaygu například i speciální piknikové boxy s chladničkou na šampaňské, skleničkami, sadou nádobí, příborů a prostorem na uložení jídla.

Bentley to na Pikes Peak letos nevyšlo kvůli technické závadě. Vyhrálo Porsche

Bentley to na Pikes Peak letos nevyšlo kvůli technické závadě. Vyhrálo Porsche

Nakonec se ale Mulliner činí také tvorbou speciálních sérií modelů. Už jsme tak mohli zahlédnout Continentaly inspirované stíhačkami, závodem Pikes Peak nebo v černobílé edici výhradně pro Japonsko. Od divize pochází i unikátní barchetta Bacalar nebo série znovuzrozeného Bloweru z konce 20. let minulého století.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků