Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Svět luxusních sedanů se ještě letos rozerve vedví díky novému přírůstku z luxusní rodiny Bentley.

Někdy stačí jen malý detail, aby se každý vyznavač benzínového šílenství posadil na kraj postele a lapal po dechu. Něco takového právě přineslo Bentley jako upoutávku na svůj nový model Flying Spur.

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Podle již dávno zveřejněných špionážních fotografií je jasné, že novinka bude jakýsi Continental GT s dalším párem dveří. Flying Spur totiž v minulosti patřil k nejdokonalejším vozům planety. Vyráběl se v letech 1962 až 1966 a dodnes platí za vyhledávané historické kousky.

Již dříve nás Bentley lákalo na nový model s vysouvacím emblémem na přídi kapoty, stejně jako to má například Rolls-Royce. Pak následovala první skica celkové siluety vozu. Nyní se přidává i první pohled na interiér.

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Flying Spur by měl podle všeho sdílet stejný motor s grand tourerem Continental GT. Dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec s výkonem 466 kW (625 koní) je více než důstojným pohonným ústrojím pro takto luxusní automobil. Později se možná objeví i slabší varianta se čtyřlitrovým osmiválcem.

Oficiální debut čeká automobil ještě tento rok, dojít by k němu mělo na podzim. Říká se, že místem představení se stane frankfurtský autosalon, který se koná v září.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků