Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Svět luxusních sedanů se ještě letos rozerve vedví díky novému přírůstku z luxusní rodiny Bentley.

Někdy stačí jen malý detail, aby se každý vyznavač benzínového šílenství posadil na kraj postele a lapal po dechu. Něco takového právě přineslo Bentley jako upoutávku na svůj nový model Flying Spur.

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Podle již dávno zveřejněných špionážních fotografií je jasné, že novinka bude jakýsi Continental GT s dalším párem dveří. Flying Spur totiž v minulosti patřil k nejdokonalejším vozům planety. Vyráběl se v letech 1962 až 1966 a dodnes platí za vyhledávané historické kousky.

Již dříve nás Bentley lákalo na nový model s vysouvacím emblémem na přídi kapoty, stejně jako to má například Rolls-Royce. Pak následovala první skica celkové siluety vozu. Nyní se přidává i první pohled na interiér.

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Flying Spur by měl podle všeho sdílet stejný motor s grand tourerem Continental GT. Dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec s výkonem 466 kW (625 koní) je více než důstojným pohonným ústrojím pro takto luxusní automobil. Později se možná objeví i slabší varianta se čtyřlitrovým osmiválcem.

Oficiální debut čeká automobil ještě tento rok, dojít by k němu mělo na podzim. Říká se, že místem představení se stane frankfurtský autosalon, který se koná v září.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků