Bentley končí jednu zásadní éru. Z Crewe vyjel po jedenácti letech poslední Mulsanne

Jméno Mulsanne se u automobilky Bentley vždy objeví a pak zase zmizí. Aktuální provedení vydrželo v produkci jedenáct let.

V britské továrně Bentley sjel po jedenácti letech výroby z linky poslední kus modelu Mulsanne, vlajkové lodi automobilky. Své jméno dostal podle dlouhého rovného úseku na trati závodu Le Mans, kde vozy dosahovaly maximálních rychlostí. Není tak divu, že i tak velká luxusní limuzína dokázala jet až 305 km/h.

Facelift Bentley Bentayga odhalen únikem. Změny potěší hlavně uvnitř

Facelift Bentley Bentayga odhalen únikem. Změny potěší hlavně uvnitř

V Crewe se za jedenáct let postavilo ručně 7300 exemplářů. Celkem na nich pracovalo 700 pracovníků přes tři miliony hodin. Pod kapotu vozu se osazoval osmiválcový motor o objemu 6,75 litru, který byl v produkci od roku 1959. I jeho výroba nyní skončila. V provedení modelu Speed byl naladěný na výkon 395 kW (537 koní) a 1100 N.m točivého momentu. 

Díky tomu dokázal vůz i přes svou vysokou hmotnost akcelerovat na 96 km/h za 4,8 sekundy. Na fotografiích nahoře vidíte předposlední produkční kus, který putuje do garáže šťastného majitele v Americe. Kam zamíří extrémně vzácný poslední kus, značka tají. Předposlední kus vyjel v provedení Speed 6.75 Edition by Mulliner, který je pokrytý kombinací růžového a tmavě šedého laku. 

Bentley končí s výrobou svého motoru V8 L-Series. V produkci ho udržel přes 60 let!

Bentley končí s výrobou svého motoru V8 L-Series. V produkci ho udržel přes 60 let!

Této finální edice vzniklo pouhých 30 kusů a vyznačuje se především unikátními prvky v interiéru a svody motoru vyvedené v černé barvě místo klasické stříbrné. Na krytu motoru byste nenašli podpisy jeho tvůrců, ale podpis Adriana Hallmarka, předsedy představenstva značky.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 3 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků