Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Pochopit filozofii Bentley je prvním krůčkem ke vzniku závislosti na těchto ručně vyráběných strojích v anglickém Crewe. Nejnovější model se právě chystá ukrást vaše srdce.

V pořadí třetí generace vlajkového sedanu britské společnosti Bentley právě zahájila svou sériovou výrobu. Za úkol má zaujmout zákazníky značek Maybach či Rolls-Royce. První zákazníci, kteří jeho kouzlu propadli, se na svůj vůz mohou těšit již na začátku příštího roku.

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Jeho zbraní je vedle luxusu a komfortu i agilita. Pro Bentley je tato disciplína důležitá, protože má velmi bohatou závodní historii. Jako první vůz značky v historii tak má řízení zadní nápravy pro lepší rýsování kružnic na okresních silnicích. Co pak případně ztratí v zatáčce, nažene na rovince motorem W12. 

Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Flying Spur má za sebou víc jak milion mil (1,6 milionů km) testovacích jízd. 12.000 kilometrů z toho pak Flying Spur doslova létal maximální rychlostí 333 km/h. Samotné šasi si prošlo 150 koly v Zeleném pekle. Nyní jej v domácím Crewe ručně skládá okolo dvou set lidí na 84 různých stanovištích. Tuzemské zastoupení značky vůz zatím v nabídce nemá. Na české ceny si tak musíme ještě počkat.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků