Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Pochopit filozofii Bentley je prvním krůčkem ke vzniku závislosti na těchto ručně vyráběných strojích v anglickém Crewe. Nejnovější model se právě chystá ukrást vaše srdce.

V pořadí třetí generace vlajkového sedanu britské společnosti Bentley právě zahájila svou sériovou výrobu. Za úkol má zaujmout zákazníky značek Maybach či Rolls-Royce. První zákazníci, kteří jeho kouzlu propadli, se na svůj vůz mohou těšit již na začátku příštího roku.

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Bentley Flying Spur oficiálně: Motor W12, řízení zadních kol a hromady luxusu

Jeho zbraní je vedle luxusu a komfortu i agilita. Pro Bentley je tato disciplína důležitá, protože má velmi bohatou závodní historii. Jako první vůz značky v historii tak má řízení zadní nápravy pro lepší rýsování kružnic na okresních silnicích. Co pak případně ztratí v zatáčce, nažene na rovince motorem W12. 

Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Flying Spur má za sebou víc jak milion mil (1,6 milionů km) testovacích jízd. 12.000 kilometrů z toho pak Flying Spur doslova létal maximální rychlostí 333 km/h. Samotné šasi si prošlo 150 koly v Zeleném pekle. Nyní jej v domácím Crewe ručně skládá okolo dvou set lidí na 84 různých stanovištích. Tuzemské zastoupení značky vůz zatím v nabídce nemá. Na české ceny si tak musíme ještě počkat.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

včera | Vladimír Kadera | 11 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků