Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Konkurent těch nejluxusnějších sedanů na světě přijíždí i ve speciální edici, která trochu zostří jeho vzhled.

Automobilka Bentley odhalila speciální černý paket pro nejnovější generaci modelu Flying Spur. Je určený především pro ty, kterým přijde výchozí verze moc uhlazená a chtějí trochu toho vzrušení. Paket vzhled vozu nijak výrazně nemění, trochu s ním ale potemní a zdůrazní své linie. Bentley tvrdí, že potvrzuje jeho sportovnost.

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Téměř všechny lesklé doplňky karoserie musely pryč, nebo se nahradily černými, a to včetně legendárního loga v podobě okřídleného písmena B. 21palcová základní a 22palcová příplatková Mulliners kola dostaly taktéž nový povrch. Zákazníci si mohou vybrat ze sedmnácti odstínů karoserie. V interiéru černý paket v podstatě nepoznáte.

Černý paket pro luxusní sedan půjde na odbyt. Když se v edici Blackline představil grand tourer Continental GT, bylo jí vybaveno 30 % prodaných kusů. Pod kapotou Flying Spur je šestilitrový motor W12 s dvojicí turbodmychadel, který je naladěn na 467 kW (635 koní) a rovných 900 N.m točivého momentu.

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Z 0 na 100 km/h se vůz rozjede za 3,8 sekundy a maximální rychlost činí 333 km/h. Cena speciálního černého paketu je pro Evropu stanovena na v přepočtu necelých sto tisíc korun. Vzhledem k finální ceně vozu, která se pohybuje okolo pěti milionů korun (přesná částka zatím nebyla stanovena), jde spíše o drobné.

*Galerie doplněna o standardní Bentley Flying Spur.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků