Bentley Flying Spur nyní i v edici Blackline. Příplatek za sportovní paket ani nepoznáte

Konkurent těch nejluxusnějších sedanů na světě přijíždí i ve speciální edici, která trochu zostří jeho vzhled.

Automobilka Bentley odhalila speciální černý paket pro nejnovější generaci modelu Flying Spur. Je určený především pro ty, kterým přijde výchozí verze moc uhlazená a chtějí trochu toho vzrušení. Paket vzhled vozu nijak výrazně nemění, trochu s ním ale potemní a zdůrazní své linie. Bentley tvrdí, že potvrzuje jeho sportovnost.

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Téměř všechny lesklé doplňky karoserie musely pryč, nebo se nahradily černými, a to včetně legendárního loga v podobě okřídleného písmena B. 21palcová základní a 22palcová příplatková Mulliners kola dostaly taktéž nový povrch. Zákazníci si mohou vybrat ze sedmnácti odstínů karoserie. V interiéru černý paket v podstatě nepoznáte.

Černý paket pro luxusní sedan půjde na odbyt. Když se v edici Blackline představil grand tourer Continental GT, bylo jí vybaveno 30 % prodaných kusů. Pod kapotou Flying Spur je šestilitrový motor W12 s dvojicí turbodmychadel, který je naladěn na 467 kW (635 koní) a rovných 900 N.m točivého momentu.

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Z 0 na 100 km/h se vůz rozjede za 3,8 sekundy a maximální rychlost činí 333 km/h. Cena speciálního černého paketu je pro Evropu stanovena na v přepočtu necelých sto tisíc korun. Vzhledem k finální ceně vozu, která se pohybuje okolo pěti milionů korun (přesná částka zatím nebyla stanovena), jde spíše o drobné.

*Galerie doplněna o standardní Bentley Flying Spur.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků