Bentley Diesel: další do party?

Takřka každé druhé auto prodané jako nové v Evropě je vybaveno vznětovým motorem a obliba tohoto zpsůobu pohonu stoupá také v USA. Není proto divu, že se k naftě jako pohonné látce přiklání i ti výrobci, kteří se tomu dosud vyhýbali, nově mezi ně patří například Subaru. Proslýchá se však, že také Bentley zkoumá možnosti využití vznětového motoru ve svých budoucích luxusních modelech.

Adrian Hallmark, obchodní ředitel značky Bentley, minulý měsíc pro AutoTelegraaf uvedl, že vysoký točivý moment a nízké otáčky jsou právě těmi prvky, které vozům Bentley odjakživa sluší. Zároveň se však ukazuje, že po vznětových motorech pro Bentleye je nyní natolik malá poptávka, že by nebylo rentabilní do nových motorů investovat. Trh USA, pro značku velmi důležitý, je navíc co do obliby dieselů zatím „v plenkách”.

Přesto se dieselového Bentleye dříve či později určitě dočkáme. Možná pak bude adaptace některého z motorů koncernu VW, jako zajímavý se z tohoto pohledu jeví třeba dvanáctiválcový šestilitr, jenž dosáhne výkonu přes 500 koní. Přání milovníků vozů Bentley, aby se připravovaný šestnáctiválec Bugatti s válci do tvaru W a čtveřicí dmychadel dostal pod kapotu těchto klasických britských vozů, se však nyní podle vyjádření špiček koncernu zdá být jen přáním zbožným.  
 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků