Bentley Diesel: další do party?

Takřka každé druhé auto prodané jako nové v Evropě je vybaveno vznětovým motorem a obliba tohoto zpsůobu pohonu stoupá také v USA. Není proto divu, že se k naftě jako pohonné látce přiklání i ti výrobci, kteří se tomu dosud vyhýbali, nově mezi ně patří například Subaru. Proslýchá se však, že také Bentley zkoumá možnosti využití vznětového motoru ve svých budoucích luxusních modelech.

Adrian Hallmark, obchodní ředitel značky Bentley, minulý měsíc pro AutoTelegraaf uvedl, že vysoký točivý moment a nízké otáčky jsou právě těmi prvky, které vozům Bentley odjakživa sluší. Zároveň se však ukazuje, že po vznětových motorech pro Bentleye je nyní natolik malá poptávka, že by nebylo rentabilní do nových motorů investovat. Trh USA, pro značku velmi důležitý, je navíc co do obliby dieselů zatím „v plenkách”.

Přesto se dieselového Bentleye dříve či později určitě dočkáme. Možná pak bude adaptace některého z motorů koncernu VW, jako zajímavý se z tohoto pohledu jeví třeba dvanáctiválcový šestilitr, jenž dosáhne výkonu přes 500 koní. Přání milovníků vozů Bentley, aby se připravovaný šestnáctiválec Bugatti s válci do tvaru W a čtveřicí dmychadel dostal pod kapotu těchto klasických britských vozů, se však nyní podle vyjádření špiček koncernu zdá být jen přáním zbožným.  
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků