Bentley Diesel: další do party?

Takřka každé druhé auto prodané jako nové v Evropě je vybaveno vznětovým motorem a obliba tohoto zpsůobu pohonu stoupá také v USA. Není proto divu, že se k naftě jako pohonné látce přiklání i ti výrobci, kteří se tomu dosud vyhýbali, nově mezi ně patří například Subaru. Proslýchá se však, že také Bentley zkoumá možnosti využití vznětového motoru ve svých budoucích luxusních modelech.

Adrian Hallmark, obchodní ředitel značky Bentley, minulý měsíc pro AutoTelegraaf uvedl, že vysoký točivý moment a nízké otáčky jsou právě těmi prvky, které vozům Bentley odjakživa sluší. Zároveň se však ukazuje, že po vznětových motorech pro Bentleye je nyní natolik malá poptávka, že by nebylo rentabilní do nových motorů investovat. Trh USA, pro značku velmi důležitý, je navíc co do obliby dieselů zatím „v plenkách”.

Přesto se dieselového Bentleye dříve či později určitě dočkáme. Možná pak bude adaptace některého z motorů koncernu VW, jako zajímavý se z tohoto pohledu jeví třeba dvanáctiválcový šestilitr, jenž dosáhne výkonu přes 500 koní. Přání milovníků vozů Bentley, aby se připravovaný šestnáctiválec Bugatti s válci do tvaru W a čtveřicí dmychadel dostal pod kapotu těchto klasických britských vozů, se však nyní podle vyjádření špiček koncernu zdá být jen přáním zbožným.  
 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků