Bentley Continental GT Speed: luxusní rychlost

Britská automobilka Bentley je známa výrobou luxusních a rychlých vozů. Nyní ovšem přichází se svým nejrychlejším modelem všech dob.
Bentley Continental GT Speed: luxusní rychlost

Ještě žádné sériové Bentley nedokázalo bez externích úpravců uhánět rychlostí 326 km/h. Tomu je však nyní konec a i britské Bentley se bude moci zařadit mezi opravdu rychlé vozy.

Bentley totiž připravil v duchu modelu Speed z roku 1923 speciální edici luxusního kupé Continental GT. Automobilka u svého šestilitrového dvanáctiválce, který dopuje twin-turbo, přehrála software řídící jednotky, pozměnila sání, výfukový systém a výkon se rázem vyšplhal na 449 kW (610 k) při 6 000 ot/min a točivý moment na 750 Nm.

Díky použití lehčích dílů klesla hmotnost vozu dokonce o 35 kilogramů (i tak se ale pohotovostní hmotnost blíží neskutečným 2400 kg) a to vše se podepsalo na tom, že Continental GT Speed dokáže zrychlit na stovku za 4,2 s a umí se rozjet až na 326 km/h.

Aby to vůz v pohodě snesl, musel Bentley sáhnout i k malým úpravám aerodynamiky, ale žádné radikální změny nečekejte. Upravený je nyní i vzduchový podvozek, který mění svou charakteristiku nejen na pokyn řidiče, ale také dle aktuálních jízdních podmínek zcela automaticky.

Kolik bude speciální model stát není známo, ale pokud to bude pod šest milionů, budeme rádi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley Continental GT Speed
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků