Bentley Continental GT má novou verzi pro nerozhodné klienty. Vyřešilo by to i vaše dilema?

Bentley přiveze do Goodwoodu pěkně bohatou sestavu. Bude mezi ní i nová verze Continentalu GT přímo od Mullineru. Má pomoci nerozhodným zájemcům s naditou peněženkou.

Bentley má nabídku modelu Continental GT postavenou přesně dle preferencí klientů. Zájemci vyžadující luxus sáhnou po linii Azure s V8, zatímco vyznavači sportovnějšího stylu zvolí výbavu Speed s W12. Pokud se nemůžete rozhodnout, Bentley vám situaci ulehčí novou verzí Continentalu GT od Mullineru. Tu představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu jako kombinaci obou modelových řad.

Vrcholnou verzi poznáte podle tmavě lemované masky chladiče s dvojitou diamantovou mřížkou. Stejný motiv je použit i na mřížce ve spodní části předního blatníku. Mulliner přidal ještě kontrastní kryty zpětných zrcátek v saténově černém nebo stříbrném provedení. Celkový dojem dotvářejí 22palcová kola s plovoucími středy a osvětlení prahů.

Vzor dvojitého diamantu je chytře použit také na čalounění interiéru. Každý kosočtverec tvoří přesně 712 stehů. Vzhledem k tomu, že je textura použita na sedadlech a bočnicích, napočítáme celkem téměř 400.000 stehů. Aby té parády nebylo málo, útulný salónek na čtyřech kolech kombinuje tři barvy doplněné jednou z 88 dřevěných dýh.

K opulentní kráse dostanete také šestilitrový W12 s navýšeným výkonem od společnosti Crewe o 4 % na 478 kW. Točivý moment 900 N.m zůstal stejný, ale o 0,1 sekundy se vylepšila akcelerace z klidu na 100 km/h. Nyní to Continental GT zvládne za 3,5 sekundy a dále pokračuje na maximální rychlost 335 km/h. Plavnou i pevnou jízdu zajišťuje vzduchový podvozek s tříkomorovými tlumiči. Pro větší kontrolu nad vozem automobilka přidala ještě elektronické řízení všech kol a elektronický samosvorný diferenciál s aktivním vektorováním točivého momentu. 

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Diskuze (1) Další článek: Volkswagen nás láká na elektrický sedan ID. Aero. Zatím jde o koncept, sériovku si užijí Číňané

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,