Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Bentley chce zase trochu rozšířit své zákaznické portfolio a nabízí SUV Bentayga ve dvou nových verzích.

Bentley Bentayga se doposud nabízelo pouze v pětimístné konfiguraci sedadel. V britském Crewe se však rozhodli rozšířit nabídku o čtyř a sedmimístné konfigurace. Čtyři místa jsou pro luxusní cestování v pohodlných křeslech, sedm míst ocení zase rodiny s dětmi.

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Zážehové motorizace jsou k mání v obou těchto nových variantách. Hybrid je však limitován bateriemi v zavazadlovém prostoru a sedmimístná konfigurace se ho tedy netýká. Čtyřmístná konfigurace sedadel se vyznačuje dvojicí luxusních křesel pro cestující vzadu.

Ty jim umožní relaxovat či pracovat na cestách. Jsou elektricky posuvná ve dvanácti směrech. Mají masážní funkce a lze je vyhřívat či ventilovat. K příplatkovému příslušenství se řadí například bluetooth sluchátka nebo piknikový stolek. 

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Sedmimístná konfigurace chce z Bentley vymačkat ještě více praktičnosti a univerzálnosti. Třetí řadu sedadel lze elektronicky sklopit pouze stiskem tlačítka. Druhá řada sedadel zůstává sklopná manuálně. Jak velký zavazadlový prostor bude mít Bentayga s plně obsazenými sedačkami automobilka neprozrazuje. 

Nový britský konkurent Aston Martin DBX má sice možnost schránky na pušku, ale sedm lidí do něj neposadíte. Podstatně dražší Rolls-Royce Cullinan tuto možnost také nemá. Bentley je tak nyní blíž k levnějšímu a skvělému Range Roveru Sport, což je samozřejmě dobře.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků