Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Bentley chce zase trochu rozšířit své zákaznické portfolio a nabízí SUV Bentayga ve dvou nových verzích.

Bentley Bentayga se doposud nabízelo pouze v pětimístné konfiguraci sedadel. V britském Crewe se však rozhodli rozšířit nabídku o čtyř a sedmimístné konfigurace. Čtyři místa jsou pro luxusní cestování v pohodlných křeslech, sedm míst ocení zase rodiny s dětmi.

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Zážehové motorizace jsou k mání v obou těchto nových variantách. Hybrid je však limitován bateriemi v zavazadlovém prostoru a sedmimístná konfigurace se ho tedy netýká. Čtyřmístná konfigurace sedadel se vyznačuje dvojicí luxusních křesel pro cestující vzadu.

Ty jim umožní relaxovat či pracovat na cestách. Jsou elektricky posuvná ve dvanácti směrech. Mají masážní funkce a lze je vyhřívat či ventilovat. K příplatkovému příslušenství se řadí například bluetooth sluchátka nebo piknikový stolek. 

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Bentley má certifikát neutrální uhlíkové stopy. Bez odpustků by toho ale nedosáhlo

Sedmimístná konfigurace chce z Bentley vymačkat ještě více praktičnosti a univerzálnosti. Třetí řadu sedadel lze elektronicky sklopit pouze stiskem tlačítka. Druhá řada sedadel zůstává sklopná manuálně. Jak velký zavazadlový prostor bude mít Bentayga s plně obsazenými sedačkami automobilka neprozrazuje. 

Nový britský konkurent Aston Martin DBX má sice možnost schránky na pušku, ale sedm lidí do něj neposadíte. Podstatně dražší Rolls-Royce Cullinan tuto možnost také nemá. Bentley je tak nyní blíž k levnějšímu a skvělému Range Roveru Sport, což je samozřejmě dobře.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 8 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků