Bentley Bentayga Hybrid je silnější a nově i pro verze S a Azure. Tichem a klidem bojuje proti depresím

Britská značka hlásí, že hybridní pohon už dostala polovina její nabídky. Nově se zaměřuje na duševní zdraví svých zákazníků.

Sedm ze čtrnácti nabízených modelů Bentley je nyní elektrifikovaných. Posledními dvěma do party jsou Bentaygy Hybrid v provedeních S a Azure. V rámci jejich premiéry došlo k drobnému vylepšení hnacího ústrojí – k třílitrovému šestiválci TFSI se nyní přidává elektromotor s výkonem 100 kW (136 k, o 6 procent více než dříve) a 400 Nm – tedy s o 15 procent vyšším točivým momentem. Celkem tak pohon nabídne 340 kW (462 k). Hybrid tak zrychlí na 100 km/h již za 5,3 sekundy. Dále se lehce zvýšila kapacita baterie na 18 kWh.

Akčněji pojatá Bentayga Hybrid S nabídne ve sportovním režimu o 15 procent tužší odpružení, je také vybavena umělým zvukem, který má kabinu naplnit libými tóny. Zvuk je možné nastavit odděleně pro přední a zadní sedadla. U modelu Azure se Bentley vydalo opačnou cestou – jeho posláním je maximální klid na cestách. Automobilka díky čtyři roky trvajícímu výzkumu zjistila, že pokud jsou lidé za jízdy vystaveni hluku nad 70 decibelů, může u více než 65 procent z nich hrozit deprese.

Důležitým faktorem pro kvalitu života je i sekundární jízdní komfort, který je u Bentaygy Azure s prodlouženým rozvorem v klíčovém rozsahu vibrací od 5 do 20 Hz až o 27 procent lepší než u konkurence. Pro maximum pohodlí má Azure také komfortní specifikaci sedadel s možností nastavení ve dvaadvaceti směrech a „wellness“ prošíváním. Zákazník zde má kromě standardního lesklého obložení na výběr i ze tří druhů přírodního dřeva.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Váš názor Další článek: Ferrari ukazuje další skvostnou stavbu pro váženého klienta. Základ SP51 není těžké odhalit

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,