Bentley Bacalar prochází testováním. Unikátní barchetta má přes 750 nových dílů

Než začne produkce 12 exkluzivních vozů, všechno se musí pořádně otestovat.

Zakázková malosériová výroba karoserií je už málo viděným oborem, Bentley se však před nedávném rozhodlo tento směr produkce automobilů trochu oživit. Na základě svého Continentalu GTC tak přišel nový model Mulliner Bacalar se speciální karoserií. A nyní Bentley oznamuje, že projekt úspěšné přechází do fáze testování a validace.

Takzvaný Car Zero (výchozí prototyp) tedy začal podstupovat rozsáhlé jízdní zkoušky, jaké by automobilka prováděla také u svých normálních modelů. Všechno totiž musí být perfektní. Aby taky ne, když bude Bacalaru vyrobeno jen 12 kusů pro opravdu významnou klientelu britské značky. Ostatně za v přepočtu asi 44 milionů korun byste čekali prvotřídní kvalitu.

Lamborghini i Ducati zůstávají v koncernu VW. Audi převezme kontrolu nad Bentley

Lamborghini i Ducati zůstávají v koncernu VW. Audi převezme kontrolu nad Bentley

Exkluzivní model s karoserií barchetty je prvním kouskem portfolia zakázkových vozů divize Mulliner. Rozsáhlé testování je přitom na místě. Kromě nové karoserie z hliníku a karbonu, která sdílí s původním Continentalem jen kliky dveří, má Bacalar více než 750 nových komponentů, jejichž kvalita se musí potvrdit.

Po úspěšném testování a finálním schválení všech částí prototypu se příští rok odstartuje výroba Bacalaru. Car Zero doteď prošel zkouškami v aerodynamickém tunelu, testy stability ve vysokých rychlostech nebo testy vibrací a odhlučnění. Dále vůz čeká dlouhodobé jízdní testování s ohledem na každodenní provoz a odolnost. Chybět nebudou ani testy v extrémních klimatických podmínkách.

Přes 5000 kombinací stylu interiéru. Bentley teď nabízí i obložení z kamene

Přes 5000 kombinací stylu interiéru. Bentley teď nabízí i obložení z kamene

Pod kapotou Bacalaru se nachází původní motor W12 twin-turbo o objemu šesti litrů, nové však vyladěný na 659 koní (485 kW) – standardní Continental GTC nabízí 635 koní (467 kW). Točivý moment zůstal na hodnotě 900 N.m. Součástí ústrojí je klasicky osmistupňová dvouspojková převodovka a pohon všech kol.

„Bacalar je důkladnou iterací tradičních zakázkových Bentley minulosti – extrémně vzácný, ručně vyrobený a specifikovaný na míru každému zákazníkovi s ohledem na úžasné detaily,“ komentuje novinku Paul Williams, ředitel divize Mulliner automobilky Bentley.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 45 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků