Bentley Arnage: klasický model se dočká omlazení a „hybridizace“

I téměř padesát let starý vůz musí držet krok s dobou. Shodli se na tom představitelé automobilky Bentley, která chce, aby byl Arnage vlajkovou lodí i nadále. Vůz tedy podstoupí omlazovací kúru, která mu kromě mírně vylepšeného designu přinese i nový hybridní pohon.

Původní plány zněly tak, že se do tohoto elegantního vozu dostane čtyřikrát přeplňovaný motor W16 z Veyronu a postaven byl dokonce první prototyp s pracovním názvem Arnage W16.

Automobilka ovšem nemohla zajít až do takové krajnosti, a tak poslední verdikt zní méně zajímavě, ale určitě o mnoho realističtěji. K původnímu osmiválci objemu 6,75 l přibude hybridní agregát, díky němuž nebude mít vůz problémy splnit stále přísnější emisní normy. Takto vybavený a o 150 kg odlehčený Arnage by se měl do prodejů dostat v roce 2010.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley Arnage 2007

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků