Bentley Arnage: klasický model se dočká omlazení a „hybridizace“

I téměř padesát let starý vůz musí držet krok s dobou. Shodli se na tom představitelé automobilky Bentley, která chce, aby byl Arnage vlajkovou lodí i nadále. Vůz tedy podstoupí omlazovací kúru, která mu kromě mírně vylepšeného designu přinese i nový hybridní pohon.

Původní plány zněly tak, že se do tohoto elegantního vozu dostane čtyřikrát přeplňovaný motor W16 z Veyronu a postaven byl dokonce první prototyp s pracovním názvem Arnage W16.

Automobilka ovšem nemohla zajít až do takové krajnosti, a tak poslední verdikt zní méně zajímavě, ale určitě o mnoho realističtěji. K původnímu osmiválci objemu 6,75 l přibude hybridní agregát, díky němuž nebude mít vůz problémy splnit stále přísnější emisní normy. Takto vybavený a o 150 kg odlehčený Arnage by se měl do prodejů dostat v roce 2010.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley Arnage 2007

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků