Bentley Arnage: klasický model se dočká omlazení a „hybridizace“

I téměř padesát let starý vůz musí držet krok s dobou. Shodli se na tom představitelé automobilky Bentley, která chce, aby byl Arnage vlajkovou lodí i nadále. Vůz tedy podstoupí omlazovací kúru, která mu kromě mírně vylepšeného designu přinese i nový hybridní pohon.

Původní plány zněly tak, že se do tohoto elegantního vozu dostane čtyřikrát přeplňovaný motor W16 z Veyronu a postaven byl dokonce první prototyp s pracovním názvem Arnage W16.

Automobilka ovšem nemohla zajít až do takové krajnosti, a tak poslední verdikt zní méně zajímavě, ale určitě o mnoho realističtěji. K původnímu osmiválci objemu 6,75 l přibude hybridní agregát, díky němuž nebude mít vůz problémy splnit stále přísnější emisní normy. Takto vybavený a o 150 kg odlehčený Arnage by se měl do prodejů dostat v roce 2010.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bentley Arnage 2007

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků