Bentley Arnage kabrio: luxus, pohodlí a vítr ve vlasech

Bentley představil na autoshow v Los Angeles nový koncept Arnage Drophead. Pokud si velký čtyřsedadlový kabriolet najde své zákazníky, kteří podepíšou připravené objednávky, pak vedení Bentley garantuje, že na jaře 2006 si do svého miláčka nasednou.

Kabriolet se silně podobá modelu Arnage Limousine, není se čemu divit, je totiž postaven na stejném podvozku a přední část vozu je také ze stejné linky. Otevřenému interiéru dominuje především kůže, dřevěné obložení a hliníkové doplňky. V nabídce bude samozřejmě celá řada luxusních hi-tech příplatkových věcí, jako jsou například LCD displeje pro cestující na zadní sedačce.

V zadní části najdeme také určité podobnosti. LED světlomety jsou odvozené od modelu Continental GT a chromované lišty zase vycházejí z faceliftovaného modelu Arnage pro rok 2005. Auto je posazeno na devatenáctipalcových kolech.

Na silně sklopené čelní sklo navazuje plátěná, elektricky stahovatelná střecha, jejíž sklopení trvá pouhých 25 s. O bezpečnost při eventuálním přetočení se stará inteligentní systém, který v krizi vystřelí speciální ochranný oblouk. Pod kapotou se ukrývá monstrózní osmiválec 6.75 l Twin-Turbo s výkonem 335 kW (456 k) a maximálním kroutícím momentem 875 Nm. Zavazadlový prostor má dost místa na dva golfové vaky a příruční zavazadla. Sadu speciálních zavazadel s vlastním logem dodá Bentley na přání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků