Barrandovský most dostane klíčové vylepšení. Vyřeší problém, se kterým se setkal snad každý

4 komentáře (4 nové)

Pavel Peterka
30. března • 10:49

Vzkaz pro redaktora: opravte prosím chybu u článku z 28.3. "Barrandovský most dostane klíčové vylepšení ... ". Není pravda, že návrh bypassu Barranďáku je nový, je znám minimálně od 21.1.2019 a nepřisla s ním Fakulta dopravní ČVUT. Stačilo by upravit Váš text takto:
Původní text: "S novým návrhem, který v současné době zpracovává Technická správa komunikací hlavního města Prahy, přišla dopravní fakulta ČVUT."
zkrátit na "Návrh bypassu sjezdu na Modřanskou ulici v současné době zpracovává Technická správa komunikací hlavního města Prahy."Nebo podrobnější a přesnější alternativa s mojí citací:
***********************
„Bypass využívá stávající nájezd na Barrandovský most ze Strakonické a v Braníku upravený sjezd na Modřanskou. Na Jižní spojku by se pak auta dostala připojovacím pruhem hned za sjezdem na Modřanskou,“ popisuje člen celopražského dopravního výboru Pavel Peterka svůj návrh, který významně zjednodušuje řešení navržené týmem Fakulty dopravní ČVUT v roce 2018.
************************
Bypass jsem navrhnul já 21.1.2019 (resp. o žádném dříve zveřejněném návrhu nevím) a můj návrh se dost významně liší od návrhu Fakulty dopravní ČVUT. S pozdravem

Pavel Peterka

člen Výboru pro dopravu ZHMP Pozn: po opravě chyby prosím tento komentář vymažte.

Pavel Peterka
29. března • 14:25

Pro zvídavé uvádím několik odkazů na historii příběhu bypassu sjezdu z Barranďáku:
“Rozšiřte Barrandovský most, žádají experti. Magistrát však váhá”, Petr Holub, Seznam Zprávy, 30.3.2022
“SPOLU pro fungující a kvalitní dopravu v Praze a okolí” (v čase 22:00-28:58), záznam představení dopravního programu na Komisi dopravní při PMV KDU-ČSL, 6.9.2022 https://youtu.be/GqDLGhlt_Is...
7. Barrandovský most nemusí být noční můrou pro řidiče, Pavel Peterka, 29. 11. 2021 https://praha5.kdu.cz/aktualne/barrandovsky-mos... ...

Pavel Peterka
29. března • 11:31

Bypass Barranďáku propaguji už 5let, od 21.1.2019, kdy jsem ho navrhnul Dr Kumpoštovi z Fakulty dopravní. Dovoluji tedy poopravit Vaši informaci, že nápad pochází z FD. Ti navrhli zcela nový most, ne bypass, který navrhli místní občané z Prahy 5.

smějící se bestie 2
28. března • 22:12

To je všechno hezký, ale vždy bude záležet na řidičích, jak tam budou jezdit - zda ohleduplně, nebo arogantně, jak to bývá zvykem, že !

Doporučujeme

Články odjinud