Bangle chystá u BMW další designovou revoluci

Chris Bangle nepřestává šokovat. Kontroverzní šéfdesignér koncernu BMW AG v rozhovoru pro časopis Automotive News prohlásil, že designová revoluce automobilky je u konce, ale zároveň dodal, že jeho tým opět začíná od nuly a připravuje další revoluční změny podob mnichovských automobilů. Podle Banglea je nové BMW řady 3 tečkou za změnami stylingu započaté v roce 2001 novou řadou 7, a které v průběhu let prokračovaly novými nebo pozměněnými modely Z4, 5, 6, X3 a 1. Ačkoli připouští, že nová trojka je nejlepším pojetím nového designového směru BMW, nehodlá se títmo směrem dále ubírat a s dalšími generacemi chce nabídnout opět něco nového.

Laická i odborná veřejnost je tak opět v šoku, s příchodem nové trojky a faceliftem sedmičky měli všichni za to, že design bavoráků konečně našel svou rovnováhu a setrvá na tomto bodě po další období. To by ale nebyl Chris Bangle, který je zjevně odhodlán přicházet stále s novými nápady. Podle jeho vlastních slov nevidí od ostatních výrobců skoro nic nového v oblasti technických i vzhledových inovací, protože téměř nikdo z nich nemá odvahu nabrat v těchto sférách zásadně nový směr tak jako BMW.

Bangle dále znovu popřel, že by sedmičková řada nebyla atraktivní a zdůraznil, že se změnami ve svém pojetí snažila přiblížit také mladším lidem, kteří chtějí sami řídit velké auto nabízející i sportovní a dynamickou jízdu, a neoslovit pouze starší lidi s vlastními řidiči. Nových sedmiček se za necelých 40 měsíců výroby prodalo přes 160 tisíc kusů a ačkoli se nikdy nedozvíme, zda by konzervativnější pojetí nebylo ještě úspěšnější, zůstává faktem, že jde o nejprodávanější sedmičkovou řadu všech dob, která svými prodeji trvale překonává konkurenční Mercedes S a Audi A8.

Ať už si o práci Chrise Banglea myslíte cokoli, máte se určitě na co těšit. Tento pozoruhodný muž zdá se neřekl zpoza kormidla designu BMW své poslední slovo.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků