Bangle chystá u BMW další designovou revoluci

Chris Bangle nepřestává šokovat. Kontroverzní šéfdesignér koncernu BMW AG v rozhovoru pro časopis Automotive News prohlásil, že designová revoluce automobilky je u konce, ale zároveň dodal, že jeho tým opět začíná od nuly a připravuje další revoluční změny podob mnichovských automobilů. Podle Banglea je nové BMW řady 3 tečkou za změnami stylingu započaté v roce 2001 novou řadou 7, a které v průběhu let prokračovaly novými nebo pozměněnými modely Z4, 5, 6, X3 a 1. Ačkoli připouští, že nová trojka je nejlepším pojetím nového designového směru BMW, nehodlá se títmo směrem dále ubírat a s dalšími generacemi chce nabídnout opět něco nového.

Laická i odborná veřejnost je tak opět v šoku, s příchodem nové trojky a faceliftem sedmičky měli všichni za to, že design bavoráků konečně našel svou rovnováhu a setrvá na tomto bodě po další období. To by ale nebyl Chris Bangle, který je zjevně odhodlán přicházet stále s novými nápady. Podle jeho vlastních slov nevidí od ostatních výrobců skoro nic nového v oblasti technických i vzhledových inovací, protože téměř nikdo z nich nemá odvahu nabrat v těchto sférách zásadně nový směr tak jako BMW.

Bangle dále znovu popřel, že by sedmičková řada nebyla atraktivní a zdůraznil, že se změnami ve svém pojetí snažila přiblížit také mladším lidem, kteří chtějí sami řídit velké auto nabízející i sportovní a dynamickou jízdu, a neoslovit pouze starší lidi s vlastními řidiči. Nových sedmiček se za necelých 40 měsíců výroby prodalo přes 160 tisíc kusů a ačkoli se nikdy nedozvíme, zda by konzervativnější pojetí nebylo ještě úspěšnější, zůstává faktem, že jde o nejprodávanější sedmičkovou řadu všech dob, která svými prodeji trvale překonává konkurenční Mercedes S a Audi A8.

Ať už si o práci Chrise Banglea myslíte cokoli, máte se určitě na co těšit. Tento pozoruhodný muž zdá se neřekl zpoza kormidla designu BMW své poslední slovo.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků