„Baby Rolls-Royce” s naftovým motorem?

Do příchodu menšího modelu britské automobilky Rolls-Royce zbývají ještě minimálně dva roky, ale již nyní se začíná spekulovat o tom, co se spolu s jeho příchodem stane.

Dle britských magazínu by měl totiž model s interním označením RR4 dostat pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l z modelu BMW X6 a dvanáctiválec o objemu 6 litru z modelu BMW 760i. Tradiční dvanáctiválec 6,75 by tak měl zůstat jen pro vrcholné modely.

Každopádně nejdůležitější spekulace se točí okolo nasazení naftového motoru, což by bylo ve třídě opravu aristokratických a luxusních vozů revoluční. Bentley, Rolls-Royce, Maybach a další stále sázejí na benzín a ono to ani jinak v této třídě vozů nejde. Není vůbec známo, jaký motor by se měl pod kapotou objevit a zdroje toto ani neuvádějí.

Pokud Rolls-Royce skutečně přijde s naftou, pak budou muset zarytí odpůrci kadlajících traktorů asi spáchat sebevraždu. Supersport s naftou tu již je, takže zbývá pouze luxusní třída...
 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků