„Baby Rolls-Royce” s naftovým motorem?

Do příchodu menšího modelu britské automobilky Rolls-Royce zbývají ještě minimálně dva roky, ale již nyní se začíná spekulovat o tom, co se spolu s jeho příchodem stane.

Dle britských magazínu by měl totiž model s interním označením RR4 dostat pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l z modelu BMW X6 a dvanáctiválec o objemu 6 litru z modelu BMW 760i. Tradiční dvanáctiválec 6,75 by tak měl zůstat jen pro vrcholné modely.

Každopádně nejdůležitější spekulace se točí okolo nasazení naftového motoru, což by bylo ve třídě opravu aristokratických a luxusních vozů revoluční. Bentley, Rolls-Royce, Maybach a další stále sázejí na benzín a ono to ani jinak v této třídě vozů nejde. Není vůbec známo, jaký motor by se měl pod kapotou objevit a zdroje toto ani neuvádějí.

Pokud Rolls-Royce skutečně přijde s naftou, pak budou muset zarytí odpůrci kadlajících traktorů asi spáchat sebevraždu. Supersport s naftou tu již je, takže zbývá pouze luxusní třída...
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků