„Baby Rolls-Royce” s naftovým motorem?

Do příchodu menšího modelu britské automobilky Rolls-Royce zbývají ještě minimálně dva roky, ale již nyní se začíná spekulovat o tom, co se spolu s jeho příchodem stane.

Dle britských magazínu by měl totiž model s interním označením RR4 dostat pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l z modelu BMW X6 a dvanáctiválec o objemu 6 litru z modelu BMW 760i. Tradiční dvanáctiválec 6,75 by tak měl zůstat jen pro vrcholné modely.

Každopádně nejdůležitější spekulace se točí okolo nasazení naftového motoru, což by bylo ve třídě opravu aristokratických a luxusních vozů revoluční. Bentley, Rolls-Royce, Maybach a další stále sázejí na benzín a ono to ani jinak v této třídě vozů nejde. Není vůbec známo, jaký motor by se měl pod kapotou objevit a zdroje toto ani neuvádějí.

Pokud Rolls-Royce skutečně přijde s naftou, pak budou muset zarytí odpůrci kadlajících traktorů asi spáchat sebevraždu. Supersport s naftou tu již je, takže zbývá pouze luxusní třída...
 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků