„Baby Rolls-Royce” s naftovým motorem?

„Baby Rolls-Royce” s naftovým motorem?

Do příchodu menšího modelu britské automobilky Rolls-Royce zbývají ještě minimálně dva roky, ale již nyní se začíná spekulovat o tom, co se spolu s jeho příchodem stane.

Dle britských magazínu by měl totiž model s interním označením RR4 dostat pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l z modelu BMW X6 a dvanáctiválec o objemu 6 litru z modelu BMW 760i. Tradiční dvanáctiválec 6,75 by tak měl zůstat jen pro vrcholné modely.

Každopádně nejdůležitější spekulace se točí okolo nasazení naftového motoru, což by bylo ve třídě opravu aristokratických a luxusních vozů revoluční. Bentley, Rolls-Royce, Maybach a další stále sázejí na benzín a ono to ani jinak v této třídě vozů nejde. Není vůbec známo, jaký motor by se měl pod kapotou objevit a zdroje toto ani neuvádějí.

Pokud Rolls-Royce skutečně přijde s naftou, pak budou muset zarytí odpůrci kadlajících traktorů asi spáchat sebevraždu. Supersport s naftou tu již je, takže zbývá pouze luxusní třída...
 

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků