„Baby“ Mercedes s novým motorem

V současné době na evropské trhy přichází další z řady nejmenších Mercedesů třídy A. Nová vlajková loď třídy A ponese označení A 210 Evolution. Tento model bude k dispozici jak v krátké, tak i v prodloužené verzi.
„Baby“ Mercedes s novým motorem
Ne, že by patřily ostatní verze k brzdám provozu, ale typ s vyloženě sportovními ambicemi stále chyběl. Na první pohled je jasné, že stylizaci celého vozu se ujal dvorní ladič Mercedesu, firma AMG.

Základním rozdílem, jak se A 210 od ostatních odlišuje, je instalace aerodynamického kitu, který už tak Klepněte pro větší obrázeklíbivému modelu ještě více přidal na atraktivnosti. Sice se nejedná o jakékoliv avantgardnosti, pouze lehké zvýraznění některých tvarů, ale to už je u AMG standardem. Nejlíbivějším doplňkem se staly sedmipaprskové sedmnáctipalcové ráfky z lehkých slitin, které jsou obuty do pneumatik o rozměru 205/40 ZR 17. Do interiéru přibylo také několik doplňků, a to především sportovní hliníkové pedály, hliníková hlavice řadicí páky a dvojbarevný volant. Stejně tak barevné provedení navozuje sportovní emoce, což zaručuje kombinace hliníku, velmi světlé šedé a tmavého Klepněte pro větší obrázekmatného plastu.

Vzhledem k tomu, že nejde o čistě sportovní nářadí, ba naopak, A 210 je určeno i pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, nemusel ani podvozek procházet přílišnými inovacemi. Stačilo pouze vyměnit tlumiče a pružiny. Z důvodu dostatečné torzní Klepněte pro větší obrázektuhosti karoserie přibyl na zadní nápravě stabilizátor, který by měl zajistit dobré jízdní vlastnosti i při velmi razantní jízdě.

Už model A190 se svými 92 kW (125k) patřil mezi velmi svižné „drobečky“. Mercedes však pokládal výkon za stále ještě nevýrazný, ale nově vyvinutý čtyřválec 2.1 L zaručuje vozu více než dobrou aerodynamiku. Největší výkon má 103 kW (140k) a točivý moment 205 Nm. Samozřejmostí je to, že nový motor splňuje přísné emisní limity (motor splňuje německou normu D4 a také připravované EURO IV). Největší rychlost vozu je 203 km/h a zrychlení z 0-Klepněte pro větší obrázek100 km/h proběhne za 8.2s. I když tento vůz není na to, aby trhal rychlostní rekordy, zrychlení je na úrovni opravdu sportovních vozů a je to způsobeno především díky krátce odstupňované převodovce a celkově nízké hmotnosti celého vozu. Změny se pochopitelně dotknuly i brzdové soustavy, a to především předních kotoučů, které jsou větší a lépe chlazené. V základní výbavě je obsažena šestice airbagů, elektronické systémy ABS,ESP a BAS (brzdový asistent).

Na českém trhu stojí model A 210 Kč 784 000,- a model A 210L (tedy prodloužená verze) Kč 802 000,-.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků